Do trzech razy sztuka? Trener Hiszpanii skomentował dwa niestrzelone karne Ramosa

Luis Enrique zapewnia, że nie stracił wiary w Sergio Ramosa pomimo dwóch niestrzelonych karnych w trakcie zremisowanego 1:1 meczu ze Szwajcarią w Lidze Narodów. - Gdybyśmy mieli trzeci rzut karny, znów podszedłby do piłki - stwierdził trener Hiszpanów.

Hiszpania zremisowała 1:1 ze Szwajcarią w wyjazdowym meczu piątej kolejki Ligi Narodów. Zawodnicy Vladimira Petkovicia sensacyjnie prowadzili od 26. minuty po bracme Remo Freulera, ale ostatnie dziesięć minut spotkania przyszło im grać w dziesiątkę po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Nico Elvediego. W 89. minucie do remisu doprowadził Gerard Moreno.

Enrique o Ramosie: Jest spokojny. Podszedłby do trzeciego karnego

Najciekawszym wydarzeniem spotkania były jednak niewykorzystane szanse Sergio Ramosa. Kapitan hiszpańskiej kadry dwukrotnie podchodził do rzutu karnego, ale zarówno w 57., jak i w 80. minucie jego strzał bronił Yann Sommer. Niepowodzenie swojego zawodnika po meczu skomentował trener Hiszpanów, Luis Enrique. - To oczywiście przykre, że nie trafił obu karnych, ale mogę zapewnić, że gdybyśmy dostali trzeci, Ramos znów podszedłby do piłki. Ale to byłby spory błąd, żeby zabrać mu prawo do strzelania jedenastek, bo dwóch czy trzech nie trafił. Nadal jest najwyżej w naszej hierarchii - stwierdził Enrique podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Sergio Ramos, kapitan reprezentacji HiszpaniiRamos nie trafił dwóch karnych! Decydujący gol w ostatnich minutach

Ramos nie będzie tym samym najlepiej wspominał meczu, w którym pobił rekord Gianluigiego Buffona i rozgrywając swoje 177. spotkanie w reprezentacji Hiszpanii, został zawodnikiem z największą liczbą spotkań wśród piłkarzy z Europy. Do światowego rekordu (184 meczów Ahmeda Hassana dla Egiptu) brakuje mu już tylko siedmiu meczów.

KuckaPolska poznała rywala na mecz otwarcia Euro 2020! Spełnił się gorszy scenariusz

- Jesteśmy spokojni - ja i Sergio. Nie rozmawiałem z nim, ale wiem, że nie stracił pewności siebie. Kolejnego karnego już trafi - zapewniał Luis Enrique

Stadion Energa. Polska - Włochy 0:0. Pierwszy z prawej Marco VerrattiOgromne zamieszanie we Włoszech przed meczem z Polską. "Czuję gorycz i żal"

Hiszpanie są na drugim miejscu czwartej grupy dywizji A Ligi Narodów z dorobkiem ośmiu punktów. Tracą jeden punkt do lidera grupy, Niemców. Ich przewaga nad trzecią Ukrainą to dwa punkty, a nad czwartą Szwajcarią pięć punktów. W ostatniej, 6. kolejce Hiszpanie zmierzą się w środę, 18 listopada z Niemcami.