Polska poznała rywala na mecz otwarcia Euro 2020! Spełnił się gorszy scenariusz

Słowacja pokonała Irlandię Północną po dogrywce 2:1 w finale baraży Ligi Narodów. To ze Słowakami reprezentacja Polski zagra w pierwszym meczu przyszłorocznych mistrzostw Europy! I dla nas jest to ten gorszy scenariusz, bo Słowacja ma zdecydowanie większy potencjał niż Irlandia Północna.

W półfinałach baraży Ligi Narodów Irlandia Północna ograła Bośnię, a Słowacja Irlandię. W meczu decydującym o awansie na mistrzostwa Europy w 2021 roku oba zespoły zmierzyły się na stadionie w Belfaście. W zespole gości zagrali od 1. minuty piłkarze znani nam z występów w ekstraklasie: były piłkarz Legii Warszawa Ondrej Duda i obecny zawodnik Lecha Poznań Lubomir Satka.

Kolejne problemy Holandii przed Ligą Narodów! Podstawowy piłkarz nie zagra z PolskąKolejne problemy Holandii przed Ligą Narodów! Podstawowy piłkarz nie zagra z Polską

Fatalny błąd Irlandczyków

Na początku meczu aktywni byli gospodarze. Wysoko atakowali Słowaków, doczekali się kilku dośrodkowań, z których jednak nic nie wyszło. W 17. minucie fatalny błąd gospodarzy w środku pola wykorzystał Juraj Kucka. Przejął piłkę w okolicach linii środkowej boiska, pognał z nią do przodu i dał prowadzenie Słowacji.

W 44. minucie Stanislav Lobotka fatalnie podał na własnej połowie do Nialla McGinna, a ten oddał strzał, ale niecelny. Słowacy mieli w tamtej sytuacji dużo szczęścia. Do przerwy 1:0 dla gości.

DziubaProtesty w Rosji po wyrzuceniu gwiazdy z reprezentacji. Skandaliczny film. "Wszyscy to robią"

Irlandia Północna wyrównała w końcówce! Samobój dał dogrywkę

Druga połowa zaczęła się znów lepiej dla Irlandii Północnej. W 54. minucie Lobotka raz jeszcze stracił piłkę na własnej połowie. Do strzału doszedł Washington, ale uderzył prosto w bramkarza Słowaków, Marka  Rodaka. W kolejnych minutach Słowacy przejęli kontrolę nad meczem. Gospodarze nie mieli pomysłu na to, jak zagrozić bramce gości. Liczne dośrodkowania to było za mało, by pokonać Rodaka. W końcówce Słowacy bronili się zbyt głęboko, czekali na koniec meczu i zostali ukarani. W 88. minucie po dobrej akcji gospodarzy samobójczą bramkę zdobył Milan Skriniar. Dwie minuty później Kyle Lafferty trafił w słupek. Potrzebna była dogrywka.

W niej obie drużyny bały się zaryzykować, aż przyszła 110. minuta. Michal Duris urwał się obronie Irlandii Północnej i pokonał Baileya Peacocka-Farrella, bramkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Słowacja pierwszym rywalem Polaków

Słowacja pokonała Irlandię Północną 2:1 w finale baraży Ligi Narodów. To z nią reprezentacja Polski zagra w pierwszym meczu przyszłorocznych mistrzostw Europy. Spotkanie rozpocznie się 14 czerwca o godzinie 18:00. Pięć dni później biało-czerwoni zagrają o godzinie 21:00 z Hiszpanią. Ostatni mecz fazy grupowej Polacy rozegrają 23 czerwca. Tego dnia o godzinie 18:00 zmierzą się ze Szwecją.