Mancini żartował z koronawirusa. Jest zakażony. Nie poprowadzi kadry w meczu z Polską?

Roberto Mancini może nie poprowadzić reprezentacji Włoch w meczu z Polską w Lidze Narodów. Selekcjoner naszych rywali został zakażony koronawirusem - poinformowała oficjalna strona internetowa włoskiej federacji piłkarskiej.

Roberto Mancini uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. 55-letni szkoleniowiec nie ma objawów i został odizolowany od reszty sztabu trenerskiego. - Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, Mancini przebywa obecnie w swoim domu w Rzymie. Włoska Federacja Piłkarska niezwłocznie powiadomiła odpowiednie służby. Trener będzie mógł dołączyć do zgrupowania kadry narodowej w Coverciano po spełnieniu wszystkich zasad dot. protokołu medycznego UEFA - brzmi komunikat włoskiej federacji piłkarskiej.

Zobacz wideo Krychowiak: To dla mnie niedopuszczalne. Nigdy czegoś takiego nie zrobiłem [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Chiellini nie zagrał przez kuriozalną wpadkę selekcjonera. Chiellini nie zagrał przez kuriozalną wpadkę selekcjonera. "To był mój błąd"

Roberto Mancini zakażony koronawirusem. Nie poprowadzi Włochów w meczu z Polską?

Oznacza to, że Mancini prawdopodobnie nie będzie mógł poprowadzić włoskiej reprezentacji w meczach z Polską (15 listopada) i Bośnią i Hercegowiną (18 listopada) w ramach Ligi Narodów oraz towarzyskim starciu z Estonią (11 listopada). Selekcjonera Włochów będzie mógł zastąpić jego asystent Alberigo Evani.

Wcześniej robił sobie żarty z COVIDu przepraszał. "Czy masz pojęcie, jak zachorowałeś?"

W październiku Mancini robił sobie żarty z koronawirusa, zamieszczając na Instagramie wymowny wpis, do którego dodał grafikę. - Czy masz pojęcie, jak zachorowałeś? Oglądając wiadomości - napisał. Słowa selekcjonera oburzyły wiele osób na Półwyspie Apenińskim.

Później trener za pośrednictwem swojego konta na Twitterze przepraszał: - Niedawno udostępniłem grafikę, która moim zdaniem opisywała ten skomplikowany czas. To wszystko. Nie było tam żadnego ukrytego przesłania ani zamiaru obrażania chorych i ofiar COVID-19. Jeśli ktoś jednak poczuł się urażony, to przepraszam - napisał wówczas Mancini, który teraz został sam zakażony.

Mancini chwalił Polskę za mecz w Gdańsku. "Ma wspaniały zespół"

- Zespół grał naprawdę dobrze, ale niestety nie byliśmy w stanie wykorzystać stworzonych sytuacji. Zasłużyliśmy na więcej niż remis. Grupa jest naprawdę wyrównana, a wszystko wyjaśni się na sam koniec rozgrywek. Polska ma wspaniały zespół: mają wielkiego napastnika z przodu i kilku solidnych zawodników - przyznał po październikowym spotkaniu z Polska w Gdańsku (0:0) selekcjoner Włochów.

Wojskowe ciężarówki przewożą trumny z ciałami ofiar koronawirusa w Bergamo.Selekcjoner Włoch stracił bliską osobę. "Widok trumien był jak cios w twarz. Nikt nie był gotowy na to piekło"

Włochy po 4 kolejkach Ligi Narodów zajmują drugie miejsce w grupie 1 z sześcioma punktami. Liderem jest Polska, mająca 7 punktów. Trzecia jest Holandia (5 pkt.), a czwarta Bośnia i Hercegowina (2 pkt.).

Więcej o: