Polska sensacyjnym liderem! Tak wygląda sytuacja w grupie Ligi Narodów

Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w meczu 4. kolejki Ligi Narodów i niespodziewanie została liderem grupy 1. dywizji A!

Przed środowymi spotkaniami sytuacja dla Polaków była jasna: zwycięstwo zapewniało przewagę pięciu punktów nad ostatnią Bośnią i Hercegowiną, co udało się zrealizować. Polska ma obecnie siedem punktów, a Bośnia tylko dwa punkty, co oznacza niemal pewne utrzymanie w dywizji A - Polakom do uniknięcia 4. miejsca, które oznacza spadek, wystarczy punkt w dwóch ostatnich meczach (na wyjeździe z Włochami i u siebie z Holandią). Ekipa Jerzego Brzęczka może też liczyć na to, że Bośniacy nie wygrają dwóch ostatnich spotkań (na wyjeździe z Holandią i u siebie z Włochami).

Zobacz wideo Ile kosztował największy wygrany w kadrze Brzęczka? [SEKCJA PIŁKARSKA #67]

Polska została liderem dzięki remisowi w meczu Włochy - Holandia

Polacy wiedzieli też, że w przypadku zwycięstwa mogą niespodziewanie zostać nowymi liderami grupy. I z Bergamo, gdzie Włosi grali z Holendrami, przyszły znakomite wiadomości! Gospodarze co prawda objęli prowadzenie w 16. minucie po golu Lorenzo Pellegriniego, ale "Oranje" wyrównali już po dziewięciu minutach za sprawą trafienia Donny'ego van de Beeka. 

Tak wygląda tabela grupy 1. dywizji A:

  1. Polska 7 pkt bramki 5:2
  2. Włochy 6 pkt 3:2
  3. Holandia 5 pkt 2:2
  4. Bośnia i Hercegowina 2 pkt 2:6

Do turnieju finałowego Ligi Narodów - który zostanie rozegrany w dniach 6-10 października 2021 roku - awansuje tylko zwycięzca grupy. Najsłabsza ekipa spadnie do dywizji B Ligi Narodów. Ostatnie dwie kolejki zostaną rozegrane w listopadzie. 15 listopada o 18 Holandia zagra z Bośnią i Hercegowiną, a tego samego dnia o 20:45 Włosi zagrają z Polakami. Mecze ostatniej kolejki rozpoczną się 18 listopada o 20:45: Polacy podejmą Holendrów, a Bośniacy zagrają z Włochami.

W grupie 2. liderem jest Belgia z 9 punktami, która wyprzedza Danię i Anglię (po 7 pkt) oraz Islandię (0 pkt), która spadła do dywizji B jako pierwsza drużyna. W grupie 3. o awans do finałów LN walczą mistrzowie Europy z mistrzami świata: Portugalczycy i Francuzi mają po 10 pkt, ale liderami są ci pierwsi, ze względu na lepszy bilans bramkowy (9:1 do 7:3, w ostatnim bezpośrednim meczu był remis 0:0). Trzecie miejsce zajmują Chorwaci (3 pkt), a czwarte Szwedzi (0 pkt). W grupie 4. prowadzą Hiszpanie (7 pkt), którzy wyprzedzają Niemców i Ukraińców (po 6 pkt), a najbliżej spadku są Szwajcarzy, czyli 4. drużyna ostatniej edycji (2 pkt).

Przeczytaj też:

Więcej o: