Bukmacherzy wskazali zwycięzcę FIFA The Best z trójki Lewandowski, Messi, Salah

Robert Lewandowski, Leo Messi czy Mohamed Salah - to ktoś z tej trójki otrzyma główną nagrodę na poniedziałkowej gali FIFA The Best. Kursy bukmacherów wskazują, że jest jeden faworyt do zwycięstwa w prestiżowym plebiscycie.

W poniedziałek w Zurychu odbędzie się gala FIFA The Best, na której rozdane zostaną nagrody w sześciu kategoriach. Wśród nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody dla piłkarza 2021 roku jest Robert Lewandowski, który będzie konkurować z Leo Messim oraz Mohamedem Salahem

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Bukmacherzy typują, że główną nagrodę FIFA The Best zdobędzie Robert Lewandowski 

Według wielu ekspertów zdecydowanym faworytem w tym roku jest Robert Lewandowski, który w fenomenalnym poprzednim roku strzelił 69 goli i pobił kilka rekordów. Na jego korzyść działa fakt, że w plebiscycie organizowanym przez światową federację głosy oddają kibice, przedstawiciele mediów oraz selekcjonerzy reprezentacji narodowych. Dzięki tym zasadom wybór wydaje się być bardziej obiektywny aniżeli w przypadku Złotej Piłki "France Football", w której głosy oddają jedynie dziennikarze z poszczególnych krajów. 

Wątpliwości co do tego, kto odbierze nagrodę nie mają także bukmacherzy. Kursy na wygraną Lewandowskiego wahają się od 1,27 do 1,35, co wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Polak odbierze nagrodę. Kursy na drugiego z faworytów, Leo Messiego, który w listopadzie odebrał przecież Złotą Piłkę, wynoszą od 2,85 do 4,00. Bukmacherzy nie dają natomiast większych szans trzeciemu z nominowanych, czyli Mohamedowi Salahowi. Stawki na wygraną piłkarza Liverpoolu to od 9,00 do nawet 18,00. 

Poza najlepszym piłkarzem 2021 roku na gali przyznane zostaną także nagrody dla: piłkarki, bramkarza, bramkarki, a także trenerów w piłce kobiecej i męskiej w minionych 12 miesiącach. Gala FIFA The Best rozpocznie się w poniedziałek 24 stycznia o godzinie 19:00 w siedzibie federacji w szwajcarskim Zurychu. Transmisję tego wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

Więcej o: