Stało się! Lewandowski wyprzedza Messiego. Faworyt do sięgnięcia po Złotą Piłkę

W środowy poranek Robert Lewandowski wyprzedził Leo Messiego i stał się głównym faworytem bukmacherów do sięgnięcia po Złotą Piłkę. Polak stał się również pierwszym polskim piłkarzem, na którego kursy były niższe niż 2.00.

Już 29 listopada w Paryżu odbędzie się uroczysta gala "France Football" na której wręczona zostanie Złota Piłka. W ostatnim czasie francuski magazyn udostępnił listę 30 nominowanych zawodników do tej nagrody. Znalazł się na niej jeden Polak - Robert Lewandowski, który jednocześnie jest jednym z głównych kandydatów do sięgnięcia po tę nagrodę. 

Zobacz wideo Eric Abidal zabrał przydomek "Galaktyczni" Realowi. Teraz inny zespół składa się z "galaktycznych piłkarzy"

Lewandowski faworytem bukmacherów. Nagła zmiana

Obok Lewandowskiego w gronie faworytów wymienia się jeszcze kilka nazwisk takich jak Messi, Benzema, Salah czy Jorginho. Do tej pory bukmacherzy stawiali zdecydowanie na gwiazdora Paris Saint-Germain, który już sześciokrotnie sięgał po tę nagrodę. Sytuacja zmieniła się jednak w czwartkowy poranek 28 października. Wtedy to Polak wyprzedził Argentyńczyka i to na niego w tej chwili są najniższe kursy, które wahają się w okolicy 1,5. Wydarzenia z czwartkowego poranka sprawiły także, że Robert Lewandowski stał się pierwszym Polakiem, na którego kurs na zdobycie Złotej Piłki spadł poniżej poziomu 2.00. 

Koronawirus w Wiśle Kraków. Kilku piłkarzy z dodatnim wynikiem testu Alarm w Wiśle Kraków! Drużyna zdziesiątkowana przez koronawirusa

W tej chwili szanse Lewandowskiego na sięgnięcie po Złotą Piłkę wynoszą około 53 procent, a Messiego mniej więcej 38 procent. W ciągu niecałych 24 godzin doszło do diametralnej zmiany w tej kwestii, ponieważ jeszcze wczoraj te szanse wahały się w okolicach 44 proc. to 38 proc. na korzyść Argentyńczyka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Germany Soccer Cup Robert Lewandowski przerwał milczenie po klęsce Bayernu Monachium

Wpływ miał na to wszystko zapewne głównie rzekomy wyciek, który pojawił się w sieci w środę. Według niego to właśnie Robert Lewandowski miałby być zwycięzcą tegorocznego plebiscytu, Messi byłby drugi, a na najniższym stopniu podium znalazłby się Karim Benzema

"Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać i są dozwolone od 18. roku życia"

Więcej o: