Jakie szanse ma Lewandowski na Złotą Piłkę? Jednoznaczny faworyt

Bukmacherzy ocenili szanse poszczególnych piłkarzy na zdobycie Złotej Piłki. Ich zdaniem Robert Lewandowski jest zdecydowanie bliżej trofeum niż m.in. Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe. Wskazali także jednoznacznego faworyta.

Organizowana przez "France Football" Złota Piłka to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie futbolu. 180 dziennikarzy z całego świata wybiera najlepszego piłkarza w danym roku. W 2020 roku organizatorzy podjęli decyzję, że z racji pandemii koronawirusa nikt nie otrzyma nagrodę. Wzbudziło to wiele kontrowersji w Polsce, gdyż żelaznym kandydatem do otrzymania nagrody był Robert Lewandowski, który w ubiegłym sezonie sięgnął w barwach Bayernu Monachium po Ligę Mistrzów.

Zobacz wideo "Prawdziwą wartość Łukasza Fabiańskiego poznamy, jak zabraknie go w polskiej bramce"

Robert Lewandowski z wielkimi szansami na Złotą Piłkę!

Robert Lewandowski ma szansę, aby wygrać plebiscyt również w tym roku. Polak znalazł się na opublikowanej liście 30 nominowanych piłkarzy. 33-latek jest jednym z kandydatów do wygrania nagrody za 2021 rok, gdyż zdobył z Bayernem tytuł mistrza Niemiec, został królem strzelców Bundesligi, a także pobił rekord Gerda Muellera, strzelając 41 goli w lidze niemieckiej. Wśród kandydatów do zwycięstwa wymienia się także zawodników triumfatora Ligi Mistrzów Chelsea, jak chociażby N'Golo Kante czy Jorginho. Drugi z nich zdobył także mistrzostwa Europy.

Leo Messi i Idrissa Gueye, strzelcy goli w meczu PSG - Manchester CityMessi wskazał faworytów w walce o Złotą Piłkę. Wielkie nazwiska, w tym Lewandowski

Bukmacherzy postanowili wytypować, którzy piłkarze mają największe szanse na zdobycie tegorocznej Złotej Piłki. Ich zdaniem największym faworytem jest Leo Messi, kurs, na którego zwycięstwo wynosi 1,35. Następny w kolejności jest Jorginho (kurs 5,50). Bardzo wysoko, bo na trzecim miejscu w kolejności jest Robert Lewandowski (kurs 7,00).

Bukmacherzy szanse Roberta Lewandowskiego na zdobycie Złotej Piłki oceniają zdecydowanie wyżej niż w przypadku np. Cristiano Ronaldo (kurs 10,00) czy Kyliana Mbappe (kurs 25,00).

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet. Pełną listę nominowanych można znaleźć POD TYM LINKIEM.

Robert Lewandowski nominowany do Złotej Piłki za 2021 rokZłota Piłka. Znamy listę nominowanych. Jest wśród nich Lewandowski i kilka zaskoczeń

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać i są dozwolone od 18. roku życia.

Więcej o: