Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin z NK Osijek zagra z nowym logo na koszulce

W czwartek 29 lipca, Pogoń Szczecin powalczy o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Drużyna zmierzy się z chorwackim zespołem NK Osijek. STS - największy polski bukmacher, który działa również na kilku europejskich rynkach - w porozumieniu z klubem ze Szczecina udostępnił miejsce na rękawku koszulek Fundacji Sport Twoją Szansą. Powód? Chorwackie prawo.

Pierwszy mecz 2. rundy eliminacji do fazy Grupowej Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a NK Osijek, rozgrywany na miejskim stadionie im. Floriana Krygiera, zakończył się bezbramkowym remisem. Sytuacja w sprawie awansu do kolejnej rundy jest więc otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu, który odbędzie się w czwartek, 29 lipca, w Chorwacji.

Miejscowe prawo zabrania promocji firm bukmacherskich, które nie mają chorwackiej licencji na prowadzenie działalności. W związku z tym piłkarze Pogoni Szczecin nie będą mogli wystąpić ze znakiem swojego sponsora, firmy STS, na koszulkach. Logotyp bukmachera zastąpi logo Fundacji Sport Twoją Szansą.

- Wierzę, że inicjatywa udostępnienia miejsca na koszulkach Fundacji Sport Twoją Szansą wesprze działalność organizacji. Naszą akcją chcemy też zwrócić uwagę na największy problem, z którym zmagają się legalni bukmacherzy w Polsce, a który stanowi rosnący poziom szarej strefy. Obecnie blisko 50 proc. rynku online jest w rękach międzynarodowych graczy świadczących usługi poza polskim prawem. Obroty wygenerowane przez nielicencjonowanych operatorów w 2020 roku wyniosły 12,6 mld zł. Traci na tym budżet państwa – ponad 600 mln zł każdego roku – oraz polskie firmy działające legalnie i płacące w Polsce podatki – komentuje Mateusz Juroszek, prezes STS.

To nie pierwsza tego typu akcja zainicjowana przez STS. Wcześniej logo Fundacji Sport Twoją Szansą pojawiło się na koszulkach Lecha Poznań, w których piłkarze zagrali w meczach wyjazdowych w eliminacjach do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Po zakończeniu przez Kolejorza udziału w rozgrywkach trykoty trafiły na licytację, z których dochód wsparł podopiecznych fundacji. Ten sam scenariusz zostanie zrealizowany w przypadku koszulek Pogoni Szczecin.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Do tej pory fundacja wsparła m.in. reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz i Ewę Ochocką, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno, Akademię Leszka Blanika czy Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej.