Anglicy kpią z reprezentacji Polski. Opisują kadrę w dziesięciu słowach

Angielski bukmacher "10bet" postanowił w mediach społecznościowych zakpić z reprezentacji Polski przed rozpoczęciem Euro 2020.
Zobacz wideo

Turniej Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Wystartuje już 11 czerwca, a w meczu inauguracyjnym Włochy zmierzą się z Turcją na Stadio Olimpico w Rzymie.

Dlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzyDlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzy

Angielska firma bukmacherska zakpiła z reprezentacji Polski.  "Znana z gry w wyjątkowym systemie taktycznym"

Trzy dni później swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy zagra reprezentacja Polski prowadzona przez Paulo Sousę. Angielski bukmacher "10bet" postanowił przedstawić zespół biało-czerwonych w bardzo negatywnym świetle. W mediach społecznościowych zamieścił wymowny wpis, opisujący grę polskiego zespołu w 10 słowach. "Reprezentacja Polski w 10 słowach" - czytamy na Twitterze angielskiego bukmachera, który poniżej przedstawił taktykę biało-czerwonych na Euro 2020.

"Znana z gry w wyjątkowym systemie taktycznym: Cokolwiek - cokolwiek - Lewandowski" - brzmi wpis na Twitterze.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać i są dozwolone od 18. roku życia. W Polsce grać można tylko u legalnych w naszym kraju bukmacherów. 10bet do nich nie należy

ŁKS Łódź szuka nowego trenera. Jest bardzo poważny kandydatŁKS Łódź szuka nowego trenera. Jest bardzo poważny kandydat

Jak czytać nazwiska polskich piłkarzy? UEFA tłumaczy

Wcześniej UEFA na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała specjalny poradnik, w którym wytłumaczyła, jak należy wymawiać nazwiska niektórych graczy kadry Paulo Sousy. "Polski jest językiem o znacznie łagodniejszym brzmieniu niż sugerowałyby wszystkie „k" i „z". 'Ł' lub 'ł' przypomina raczej angielskie 'w', podczas gdy akcent dolny na 'ę' lub 'ą' subtelnie dodaje 'n' do samogłoski" - czytamy na oficjalnym portalu UEFA, która poniżej przedstawia zapis fonetyczny wielu polski piłkarzy, który wezmą udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy.

 

We wtorek reprezentacja Polski zagra ostatni sparing przed rozpoczęciem tego turnieju. Zmierzy się z Islandią. Początek o godz. 18. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Następnego dnia biało-czerwoni przeniosą się z Opalenicy do Sopotu, gdzie będą mieć swoją bazę na czas Euro 2020. Pierwszy mecz Polski w turnieju finałowym w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Później kadra zagra jeszcze w grupie z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

  • 14.06.2021 (godz. 18:00): Polska - Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  • 19.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania - Polska (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Szwecja - Polska (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
Więcej o: