Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wicemistrz olimpijski wygrał fortunę na wyścigach konnych! Najwyższa wygrana w kraju

Były bramkarz reprezentacji Szwecji w piłce ręcznej, Johan Sjoestrand zajmuje się obstawianiem wyścigów konnych. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich wygrał ostatnio aż pięć milionów koron (ponad 2 mln złotych)! To najwyższa wygrana w jego kraju.

Johan Sjoestrand zajmuje się swoim hobby, jakim są wyścigi kłusaków. W miniony weekend na wyścigach konnych grupa założona przez szczypiornistę wygrała 5,1 miliona szwedzkich koron. Na wygrany zakład zrzuciło się 51 osób, każda po 385 koron. Jest to najwyższa wygrana w całym kraju.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

- Kocham konie od dziecka i dobrze się na nich znam. W sobotę obstawiłem na dziewięciu uczestników. Ostatni był wielką niewiadomą, jednak czułem w nim ogromny potencjał. Klacz Raja Ribb mnie nie zawiodła i wygrałem. Wszyscy z grupy są zadowoleni i otrzymali po 100 tys. koron, ale gdyby zagrało 100 osób, to wygrana byłaby ogromna - przyznał w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet" Johan Sjoestrand. 

Szczypiornista wygrał 5 milionów koron szwedzkich. Najwyższa wygrana w kraju

Po wygraniu wspomnianej kwoty media zapytały Johana Sjoestranda czy wie, że jest to najwyższa kwota w Szwecji, ponieważ większość osób, które złożyły się na kupon, są jego rodakami. - Cholera, nie miałem pojęcia - odpowiedział krótko w "Trev365" przyznając, że stres podczas oglądania wyścigów sprawiał, że zalewały go zimne poty. 

Szczypiornista reprezentujący barwy duńskiego Bjerringbro-Silkeborg utworzył swój własny system, którym dzieli się z członkami założonej przez niego grupy. Zgodnie z planem zakład wygrywa od kilku do kilkudziesięciu osób, które złożyły się na obstawiany przez Sjoestranda zakład. W rozmowie z dziennikiem przyznał, że mimo radości z wygranej, trzymanie zakładu tylu osób to ogromna odpowiedzialność. 

Johan Sjoestrand w swojej karierze grał dla takich klubów jak SG Flensburg-Handewitt, Aaalborg czy FC Barcelona. Z hiszpańskim zespołem wygrał w 2011 roku Ligę Mistrzów. W reprezentacji Szwecji rozegrał 96 meczów. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobył z reprezentacją Szwecji srebrny medal.