Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W piątek dwa mecze ekstraklasy. Jak szanse oceniają bukmacherzy? [TAŚMA DNIA]

W piątek powinny odbyć się dwa spotkania 27. kolejki Ekstraklasy. W cyklu "Taśma Dnia" przedstawiamy typy i kursy bukmacherskie na te mecze.

18:00 ŁKS Łódź - Górnik Zabrze | Nasz typ: X

Ekipa z Łodzi zamyka ligową tabelę, a do miejsca gwarantującego utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek traci aż jedenaście punktów. W piątek zespół trenera Kazimierza Moskala musi wygrać i zacząć odrabiać straty do rywali, jeśli chce myśleć o dalszej grze w Ekstraklasie. Na korzyść ŁKS-u działa słaba dyspozycja Górnika na wyjazdach. Zabrzanie jeszcze ani razu w tym sezonie nie wygrali spotkania na obiekcie rywala. Słaba postawa na wyjazdach może stać się główną przyczyną braku Górnika w grupie mistrzowskiej. Biorąc pod uwagę dyspozycję obu drużyn w ostatnich tygodniach, obstawiamy podział punktów. Być może nawet bezbramkowy.

20:30 Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa | Nasz typ: X

Kibice Śląska nie mogą raczej narzekać na postawę swoich piłkarzy w ostatnich miesiącach. Na ostatniej prostej sezonu zasadniczego wrocławianie zajmują czwarte miejsce w tabeli, a do wicelidera, Piasta Gliwice, trącą zaledwie punkt. Śląsk walczy zatem nie tylko o pozycję na podium rozgrywek, ale i możliwość zagrania w kolejnej edycji europejskich pucharów. Z Rakowem o komplet "oczek" łatwo jednak nie będzie. Beniaminek radzi sobie w Ekstraklasie bardzo dobrze i wciąż zachowuje realne szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Obecnie zespół Marka Papszuna jest dziewiąty, tylko o punkt za ósmą Jagiellonią Białystok. Na dodatek w ostatnich tygodniach pokazał, że najmocniejsze zespoły w lidze powinny się go obawiać. Raków urwał niedawno punkty Legii Warszawa (2:2) i pokonał Piasta Gliwice (2:0). Podobnie jak w pierwszym piątkowym meczu Ekstraklasy, obstawiamy remis, i to po bardzo emocjonującym starciu.

Gra w zakładach bukmacherskich może uzależniać i jest dozwolona od 18. roku życia.