Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wydarzenie dnia. Argentyna - Chorwacja

Kolejny dzień mundialu i kolejne piłkarskie emocje. Jednym z najlepiej zapowiadających się spotkań jest mecz Argentyny z Chorwacją.

Argentyna przystępuje do 2. serii gier zaraz po nieoczekiwanym remisie 1:1 z Islandią. Jedyną bramkę dla reprezentacji "Albiceleste" zdobył Sergio Aguero. Piłkarze z Ameryki Południowej na pewno przystąpią do rywalizacji z Chorwatami z podrażnionymi ambicjami. Zawodnicy Zlatko Dalicia natomiast chcą kontynuować swoją dobrą passę. W sobotę wygrali 2:0 z wymagającą reprezentacją Nigerii, czym pokazali, że chcą wyjść z pierwszego miejsca w grupie. Wygrana z Leo Messim i spółką znacząco przybliży lub w przypadku korzystnych wyników zapewni awans z 1 miejsca w grupie C.

Kursy na zwycięzcę (STS)

Argentyna - 2.15

Remis - 3.25

Chorwacja - 3.57

Czy kibice mogą spodziewać się dużej liczby bramek? Jak najbardziej. Średnio w meczach Chorwatów (spoglądając się na 5 ostatnich spotkań) padają 2 bramki, natomiast w spotkaniach Argentyńczyków ta średnia jest znacznie wyższa i wynosi 3,8. Licząc jedynie mecze bezpośrednie między tymi zespołami, wychodzi, że w ich spotkaniach padają średnio 3 bramki na mecz. Ostatnio Argentyna wygrała z Chorwatami 2:1 (pojedynek odbył się 12 listopada 2014). W przeszłości obydwie reprezentacje grały już ze sobą w meczu mistrzostw świata. Podczas mundialu we Francji w 1998 roku padł wynik 1:0 dla "Albiceleste".

Kursy na liczbę bramek (STS):

Poniżej 1,5 bramki - 2.80

Powyżej 1,5 bramki - 1,42

Poniżej 2,5 bramki - 1.62

Powyżej 2,5 bramki - 2.20