Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wydarzenie tygodnia. Lech Poznań - Legia Warszawa

Mecz, który trudno nazwać inaczej. To nie będzie tylko wydarzenie tygodnia, ale wydarzenie sezonu w Lotto Ekstraklasie.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego jest Legia. Piłkarze Deana Klafuricia mają wszystko w swoich rękach, i tylko od nich zależy to, na którym miejscu w tabeli skończą tegoroczną edycję Lotto Ekstraklasy. Remis i zwycięstwo daje mi tytuł, porażka i ewentualna wygrana Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock sprawi jednak, że to białostoczanie będą się cieszyć z końcowego triumfu.

Kurs na zwycięstwo (w meczu): (STS)

Lecha - 2,80

Legii - 2,70

Jagiellonii - 1,70

Wisły Płock - 4,80

Teoretycznie o nic nie walczy już Lech, który ma pewny start w europejskich pucharach. No właśnie - teoretycznie, bo zwycięstwo z Legią dla poznaniaków to zawsze rzecz niezwykle ważna i prestiżowa, a odebranie największemu rywalowi szansy na mistrzostwo - tym bardziej. Dodatkową motywacją dla zawodników Kolejorza może być zmiana trenera. W czwartek, zaledwie kilka dni przed meczem, zwolnionego niedawno Nenada Bjelicę oficjalnie zastąpił były piłkarz Lecha, Ivan Djurdjević.

W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy Lechem i Legią, tylko raz padło mniej niż 3 gole. Dużo bramek możemy zobaczyć również w niedzielę.

Kurs na liczbę goli: (eFortuna)

Powyżej 2,5 - 1,77

Zwycięstwo Lecha i powyżej 2,5 - 3,9

Zwycięstwo Legii i powyżej 2,5 - 3,85

Remis i powyżej 2,5 - 8,4