Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Strzelanina tygodnia. Liga turecka: Antalyaspor - Istanbul Basaksehi

W którym weekendowym meczu można spodziewać się dużej liczby goli? Naszym zdaniem gracze powinni spojrzeć się na mecz przedostatniej kolejki tureckiej SuperLig, gdzie Antalyaspor zagra u siebie z Istanbul Basaksehirem.

Antalyaspor - Istanbul Basaksehir liczba goli w meczu (powyżej 3.5), kurs 3.05 (efortuna).

Naprzeciwko siebie staną zespołu, które mają zupełnie odmienne cele. Gospodarze cały czas muszą walczyć o utrzymanie, chociaż cel jest blisko. Na 2 kolejki przed końcem Antalyaspor ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Mimo to na pewno nie mogą odpuścić spotkania.

Po drugiej stronie barykady mamy Istanbul Basaksehir, który ma tyle samo punktów co drugie Fenerbahce i zaledwie 3 punkty straty do lidera, czyli Galatasaray. Ostatnie kolejki będą decydujące, więc zdecydowanie zawodnicy Abdullaha Avciego, będą do końca walczyli o tytuł mistrzowski. Tym bardziej, że mają w swoim składzie Emmanuela Adebayora, który z 13 trafieniami jest na 6. miejscu w klasyfikacji króla strzelców.

Co przemawia za tym, że to spotkanie będzie obfitowało w duże ilości goli? Oprócz wspomnianych celów obu drużyn, należy dodać także poprzednie pojedynki między Antalyasporem, a Basaksehirem. Odkąd Antalyaspor wrócił do SuperLig te zespoły grały ze sobą 5-krotnie i tylko w jednym meczu zostało strzelonych mniej niż trzy bramki. Od sierpnia 2015 roku w pojedynkach między nimi padało średnio 3,6 bramki na mecz.