23. kolejka. Legia gromi Lecha. Lider nie zwalnia tempa

Młoda Legia wysoko pokonała Lecha Poznań i wciąż jest druga w tabeli. Na cztery trafienia warszawian goście odpowiedzieli tylko jednym golem. Wicelider nie zbliżył się jednak do prowadzącego Zagłębia, które również wygrało swoje spotkanie.

Cztery bramki Legii

Młoda Legia w drugim meczu z rzędu zagrała dwoma defensywnymi pomocnikami i ta taktyka okazała się kluczem do sukcesu. Dominik Furman z Patrykiem Koziarą umiejętnie rozbijali ataki gości, zaś Adam Banasiak mógł spokojnie kreować akcje ofensywne zespołu - relacjonuje oficjalna strona internetowa klubu.

Legioniści od początku byli stroną dominującą. Jeszcze zanim zdobyli pierwszą bramkę, Maciej Górski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a Adam Banasiak uderzył w słupek bramki bronionej Gerarda Bieszczada.

Worek z bramkami otworzył się w 27. minucie, kiedy to Górski ładnym strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera Lecha. Legioniści już dziesięć minut później podwyższyli na 2:0. Wprawdzie Mateusz Szałek wkrótce zdobył bramkę kontaktową, ale minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund, a gospodarze znów prowadzili dwoma golami.

Po przerwie Piotr Augustyniak wykorzystał znakomite podanie Patryka Koziary i zdobył czwartą bramkę dla Legii. Od tego momentu gospodarze skupili się na obronie korzystnego rezultatu.

Legia Warszawa - Lech Poznań 4:1

Bramki: Maciej Górski (27., 37.), Jakub Kosecki (41.), Piotr Augustyniak (66.) - Mateusz Szałek (40.)

Legia Warszawa: Makhnovskyy - Lisowski (46. Breś), Augustyniak, Lisiecki, Wasikowski (60. Wysocki) - Kosecki (72. Mikołajczak), Furman, Banasiak (78. Rosłoń), Koziara - Górski

Lech Poznań: Bieszczad - Kikut, Ratajczak, Walasek, Kamiński - Szałek (60. Serafin), Czechanowski (60. Wolkiewicz), Golla, Olejniczak, Drygas - Bereszyński

Lider nie zwalnia tempa

Kolejne, drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze Zagłębia Lubin. Tym razem podopieczni trenera Adama Buczka pokonali w Gdańsku Lechię 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 60 minucie meczu zdobył Karol Fryzowicz.

- Było to trudne spotkanie, cieszę się jednak z tego, że udało nam się je rozstrzygnąć na swoją korzyść. Sytuacje bramkowe miała Lechia, swoje sytuacje mieliśmy i my. Wracamy jednak z kompletem punktów, w dobrych nastrojach - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną internetową "Miedziowych" trener Adam Buczek.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 0:1

Bramka: Karol Fryzowicz (50.)

Lechia Gdańsk: Ziółkowski - Kądziela, Rosiński, Prusaczyk, Zbrzyzny - Zejglic (60. Grzywacz), Tofil, Żmijewski (65. Kila), Korzępa, Wiśniewski, Pruchnik (70. Zieliński)

Zagłębie Lubin: Forenc - Olkowski, Markowski, Jasiński, Oleksy (46. Sypień) - Bartków (63. Krysian), Dąbrowski, Rakowski, Fryzowicz, Bryła (75. Kamiński) - Sołtyński (46. Węska)

Wyniki pozostałych spotkań 23. kolejki:

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1

Bramki: Grzegorz Arłukowicz (47.), Michał Fidziukiewicz (50.) - Krzysztof Kaliciak (29.)

Korona Kielce - Piast Gliwice 0:1

Bramka: Karol Bukowski (53.)

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:2

Bramki: Kamil Jeleń (10.), Piotr Wanatowicz (90.) - Paweł Wszołek (69.), Daniel Ciach (85. karny)

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:2

Bramki: Przemysław Szuszkiewicz (76. karny) - Mariusz Korzeniowski (46.), Paweł Lesik (80. karny)

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:2

Bramki: Adrian Chomiuk (27.) - Paweł Czoska (11.), Karol Mojecki (83.)

Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 0:0