Puchar Ekstraklasy zagrożony?

PRZEGLĄD PRASY: Ze względu na brak zainteresowania Pucharem Ekstraklasy ze strony telewizji, nie wiadomo, czy rozgrywki wystartują w zbliżającym się sezonie - podaje ?Przegląd Sportowy?.

- Jak co rok poprosiliśmy kluby ekstraklasy o opinie na temat rozgrywek. Teraz do nas spływają. Jest za wcześnie, aby wyrokować na temat ich przyszłości - mówi rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

Jeśli nie uda się sprzedać praw telewizyjnych do końca czerwca, Puchar Ekstraklasy prawdopodobnie się nie odbędzie. Umowa z Polsatem wygasła z końcem sezonu, a stacja po pozyskaniu praw do Ligi Europejskiej nie jest zainteresowana jej przedłużeniem.

- Jesteśmy na etapie rozmów z różnymi stacjami. Zadania nie ułatwia nam zamieszanie związane z tym, kto będzie grał w ekstraklasie. Mam nadzieję, że z takim problemem borykamy się po raz ostatni - mówi Skubis.

Jedyną szansą dla Pucharu Ekstraklasy wydaje się być stacja Orange Sport, bo nSport posiadający prawa do transmisji Ligi Mistrzów również nie wykazuje zainteresowania krajowymi rozgrywkami.

Śląsk Wrocław z Pucharem Esktraklasy 2008/09 ?

Więcej o: