PGE GKS ma nowego trenera

Maciej Bartoszek został nowym szkoleniowcem PGE GKS Bełchatów U-21. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kretka, z którym giekaesiacy zajęli 7. miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy.

32-letni Bartoszek jest trenerem II klasy z licencją UEFA "A". W trakcie swojej kariery trenerskiej pracował m.in. dwukrotnie w Zdroju Ciechocinek oraz Unii Janikowo. Podczas jego pracy w Zdroju objawił się talent Dawida Nowaka, który trafił następnie do Bełchatowa.

W czasie swojej pierwszej przygody w Ciechocinku Bartoszek awansował od V do III ligi. Drugi pobyt to uratowana dla Zdroju liga, pomimo że po pierwszej rundzie drużyna miała tylko siedem punktów. W Janikowie na poziomie II ligi nowy trener PGE GKS pracował z utalentowaną młodzieżą z niższych lig. To doświadczenie powinno zaowocować podczas pracy przy Sportowej, gdzie poza wychowankami z młodszych roczników testowanych jest kilka talentów z lig II-IV.

Maciej Bartoszek odbył staże szkoleniowe w Lechu Poznań i Zagłębiu Lubin. Był też trenerem amatorskiej kadry województwa kujawsko-pomorskiego.