Hernan Rengifo chce grać więcej

Najbliższy mecz ligowy Lecha Poznań - 5 kwietnia z Wisłą Kraków - pokaże na żywo TVP 2, a Canal+ zaprezentuje go w paśmie niekodowanym. ?Kolejorz? przygotowuje się do tego spotkania bez siedmiu kadrowiczów.

Rengifo: snajper marzenie - zobacz wideo ?

Piłkarze Franciszka Smudy odpoczywają po szalonym początku roku. Do końca tygodnia będą trenowali tylko raz dziennie, a w weekend dostaną wolne. Ten cykl nie obowiązuje pięciu reprezentantów Polski oraz Semira Stilicia i Hernana Rengifo, którzy są na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych.

Polacy trenują we Wronkach. Poranny trening odbył się w iście zimowej scenerii - na ćwiczących piłkarzy padał śnieg, a nawet grad. Wśród zaledwie czternastu zawodników, których zabrał na zajęcia Leo Beenhakker, był tylko jeden lechita - Jakub Wilk. On akurat nie rozgrywa ostatnio całych spotkań w Lechu. Co innego Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Bandrowski i Robert Lewandowski. Trójka poznaniaków była w grupie piłkarzy, którzy dzień rozpoczęli od odnowy biologicznej. W ogóle nie trenował Bartosz Bosacki, który ma krwiaka na nodze po ataku Macieja Scherfchena z Arki Gdynia. - Jego stan poprawia się z godziny na godzinę - mówi Andrzej Dawidziuk ze sztabu kadry. Nie można jednak wykluczyć, że, jeżeli Bosacki szybko nie wróci do zdrowia, może wyjechać ze zgrupowania i straci mecze z Irlandią Płn. i San Marino. Problemy ze zdrowiem ma też Jakub Błaszczykowski. Beenhakker twierdzi: - Obaj od środy powinni pracować już z zespołem.

Wszystko wskazuje na to, że nie ma już śladu po kontuzji szyi u Hernana Rengifo. Peruwiańczyk normalnie trenował na zgrupowaniu swojej kadry przed meczami z Chile i Brazylią. Po zajęciach mówił, że w kadrze narodowej chciałby grać więcej niż dotychczas. - Regularne występy w Lechu dodały mi pewności siebie. Chciałbym, żeby tak samo było w reprezentacji - stwierdził. Trener Peru Jose del Solar zaprosił na treningi reprezentacji Hectora Chumpitaza. Obecność jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii peruwiańskiej piłki ma poprawić morale zawodników.

Robert Lewandowski nieskuteczny w meczu z Arką - zobacz ?