Zugmunt Solorz buduje dla Śląska Wrocław galerię handlową

PRZEGLĄD PRASY. Dzięki Zygmuntowi Solorzowi, który planuje zainwestować w piłkarski klub Śląsk Wrocław, drużyna w ciągu dwóch lat stanie się najbogatszą siłą w polskiej piłce. - Klubowy budżet za dwa sezony powinien sięgać 70-80 milionów złotych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Kapitan Śląska w szpitalu ?

Jeden z najbogatszych Polaków planuje pomóc klubowi w finansowaniu budowy jednego z największych centrów handlowych w Polsce. - Zyski z tego przedsięwzięcia będą przeznaczane na piłkę nożną. Śląsk dzięki temu zarobi około 40 milionów złotych rocznie. W ten sposób klubowy budżet za dwa sezony powinien sięgać 70-80 milionów złotych.

- Biznesplan zakłada, że centrum osiągnie zyski na poziomie 80 milionów rocznie. Trzeba jednak pamiętać, że znaczna część tej sumy będzie przekazywana nie tylko na bieżące potrzeby piłkarskiej spółki, ale też na spłatę kredytu, zaciągniętego na budowę, wraz z odsetkami - czytamy w gazecie.

Należy jednak pamiętać, że nie całe zyski będą przekazywane na działalność klubu piłkarskiego. Klub spłacić będzie musiał kredyt w wysokości 150 milionów euro, zaciągnięty na budowę galerii handlowej.

- Ponieważ Śląsk nie posiada majątku, który pozwoliłby na zabezpieczenie tak ogromnej pożyczki, gwarancje spłaty przedstawi bankowi Polsat.

Za dwa lata Śląsk Wrocław dysponować może budżetem dwa razy większym niż obecne Lecha, Legii i Wisły.

Solorz obiecuje: Będę budował wielki Śląsk