Złota bramka Telichowskiego

Arka Gdynia wygrała sparing z ukraińską Worskłą Połtawą. Zwycięskiego gola, osiem minut przed końcem, strzelił Błażej Telichowski.

Stawowy: Arka Gdynia kłamie ?

Po mało emocjonującej pierwszej połowie oraz zaciętej drugiej podopieczni trenera Czesława Michniewicza mogli cieszyć się ze sparingowego zwycięstwa, które odnieśli podczas zgrupowania w tureckim Side.

W 82. min żółto-niebiescy wykonywali rzut rożny. Marcin Wachowicz dośrodkował w pole karne, w nim pikę strącił głową Brazylijczyk Anderson, a ta spadła pod nogi Michała Kojdera. Młody napastnik podał ją do Błażeja Telichowskiego, a obrońca Arki skierował piłkę do pustej bramki. Kojder mógł w ostatniej minucie meczu podwyższyć rezultat, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali strzelił obok słupka.

Spotkanie z czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy było meczem zastępczym, bo początkowo żółto-niebiescy mieli w planach sparing z Valerengą Oslo (miał się odbyć w środę). Mieszkający w tym samym hotelu co Arka Norwegowie, przez powołania piłkarzy do reprezentacji młodzieżowej mają jednak niekompletną kadrę. Nie mogąc zagrać w najsilniejszym składzie, odwołali mecz z Arką i zagrali z drużyną z Uzbekistanu.

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1:0 (0:0)

Bramka: Telichowski (82.)

Arka: Witkowski (46. Basić) - Płotka (46. Kowalski), Żuraw (46. Łabędzki), Anderson, Telichowski - Karwan (78. Kojder), Scherfchen (65. Ulanowski), Moskalewicz (46. Przytuła), Pietroń (46. Wachowicz) - Nawrocik (46. Zakrzewski), Trytko (62. Niciński).