Siedmiu (nie)wspaniałych z Arki

Siedmiu piłkarzy Arki Gdynia - Przemysław Trytko, Łukasz Kowalski, Marcin Chmiest, Marek Baster, Piotr Bazler, Tomasz Mazurkiewicz i Krzysztof Bułka - trenuje w tym tygodniu z zespołem Młodej Ekstraklasy.

Taką decyzję podjął trener Czesław Michniewicz. W klubie zaznaczają jednak, że piłkarze nie są ofiarami słabej gry Arki w ostatnich tygodniach. - To nie jest karna degradacja. Trener już na początku tygodnia wybrał po prostu grupę 19 piłkarzy, którzy będą się przygotowywać do sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław.

Zawsze robił to w czwartek lub piątek, ale teraz postąpił inaczej - tłumaczy rzecznik Arki Krzysztof Paciorek. Odesłanie Bastera, Bazlera, Bułki i Mazurkiewicza nie dziwi, bo żaden z nich nie grał w tym sezonie w ekstraklasie. Bazler zagrał tylko w meczu Pucharu Polski z Odrą Wodzisław, Bułka i Mazurkiewicz wystąpili w spotkaniu Pucharu Ekstraklasy z Lechem Poznań, a Baster grał w dwóch meczach PP i dwóch PE.

Także Chmiest nie odgrywał w tym sezonie znaczącej roli - w ekstraklasie zagrał tylko epizody z Legią Warszawa i Wisłą Kraków. Zaskoczeniem jest decyzja w sprawie Kowalskiego i Trytki. Kowalski pojawił się na boisku tylko w trzech meczach ekstraklasy, ale grał m.in. 90 min w najlepszym spotkaniu Arki z Lechem. Trytko miał dotąd pewne miejsce w kadrze pierwszego zespołu. Najczęściej na boisku pojawiał się dopiero w końcówce meczu, ale spotkanie z ŁKS Łódź zaczął w pierwszym składzie i strzelił bramkę.