Podbeskidzie - Zagłębie 1:0. Ależ seria beniaminka! Reksio przyniósł szczęście

Podbeskidzie wygrało czwarty mecz z rzędu. Górale są już na piątym miejscu w tabeli!

Richard Zajac fatalnie rozpoczął ten sezon - w dwóch pierwszych meczach puścił osiem goli. Jesienią nie zagrał w spotkaniu w Lubinie, bo wtedy trafił do rezerw, by odpocząć po wpadkach.

To było dobre posunięcie, bo teraz Słowak znowu gra na swoim dobrym poziomie, do którego przyzwyczaił nas w poprzednich rozgrywkach. Golkiper Podbeskidzia nie puścił bramki w trzech kolejnych meczach. Po raz ostatni bramkę strzelił mu 25 listopada 2011 Edgar Cani z Polonii Warszawa.

Po pierwszej połowie sobotniego meczu z Zagłębiem Lubin seria Zajaca wynosiła 321 minut. W tym czasie jego koledzy z linii ofensywnych mogli strzelić co najmniej trzy, cztery gole. Bardzo dobre okazje mieli Dariusz Łatka, Robert Demjan i Sylwester Patejuk. Wszyscy mieli jednak problemy, by trafić w bramkę. Zrobił to wreszcie Sebastian Ziajka w 32 minucie, który z bliska pokonał bramkarza lubinian.

Po przerwie gra się niewiele zmieniła - bielszczanie przeważali, ale niecelnie strzelali, a goście czasami próbowali swojej szansy w kontratakach. Mecz w tym okresie był jednak nudnawy. Kibice ożywili się, gdy w 81. minucie Ziajka w znakomitej sytuacji trafił w słupek.

Podbeskidzie wygrało czwarty mecz z rzędu. Beniaminek minął właśnie w tabeli Lecha i przynajmniej przez kilka godzin będzie na piątym miejscu w tabeli!

Po raz pierwszy na meczu w roli maskotki pojawił się Reksio - bohater lubianej przez dzieci kreskówki z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: Ziajka (32.)

Podbeskidzie: Zajac - Król Ż , Dancik, Konieczny, Mierzejewski Ż - Nather (46. Elmalich), Łatka, Patejuk (90. Sikora), Ziajka, Rogalski (60. Malinowski) - Demjan.

Zagłębie: Ptak - Rymaniak Ż , Banaś Ż , Vidanov, Nhamoinesu - Pawłowski, Hodur, Rakowski (71. Traore), Bilek, Lira (74. Małkowski) - Sernas (86. Abwo).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Opole).

Widzów: 2700.