Sponsoring w Anglii

Firma Continental aktywnie włącza się w ulepszanie procesu szkolenia i treningu piłkarskiego w Anglii. W październiku 2012 roku otwarte zostało całkowicie nowe narodowe centrum szkoleniowe i edukacyjne angielskiego związku piłkarskiego FA, St. Georges Park, którego Continental jest jego oficjalnym partnerem. W ośrodku trenują 24 męskie i żeńskie reprezentacje w różnych kategoriach wiekowych, od seniorów po drużyny do lat 15. Kluczowym elementem współpracy jest wymiana doświadczeń z trenerami oraz możliwość trenowania na boiskach ContiWarmUp.

ContiWarmUp to stworzony przez specjalistów bezpłatny program rozgrzewkowy dostępny w Internecie. Został opracowany przez ekspertów, aby poprawiać wytrzymałość i ograniczać liczbę urazów wśród młodych sportowców.

Kilka kliknięć myszką wystarczy, żeby przygotować dostosowaną do swojego wieku sesję treningową. ContiWarmUp pozwala korzystać z ponad 100 animowanych filmów z typowo piłkarskimi, podstawowymi ćwiczeniami rozgrzewkowymi i rozluźniającymi. Program jest oficjalnie zatwierdzony przez angielską federację piłkarską FA i stosowany w ośrodku St. Georges Park. Jest także zintegrowany ze szkoleniową witryną internetową FA.

Od 2011 roku Continental mocno angażuje się także we wspieranie i popularyzację piłki nożnej kobiet w Anglii. Jest sponsorem żeńskiej reprezentacji narodowej, jak również Super Ligi Kobiet (FA Women's Super League) i Pucharu Ligi Continental. Jest również partnerem wspierającym Festiwale Futbolu Dziewcząt FA, które zachęcają dziewczęta w wieku od do 16 lat do angażowania się w uprawianie piłki nożnej.

Dodatkowo wspiera Juniorskie Strefy Kibica FA, które zapewniają świetną zabawę dziewczętom i chłopcom podczas meczów Super Ligi Kobiet i występów reprezentacji Anglii. Firma Continental została także głównym sponsorem mistrzostw Europy kobiet do lat 17, które w listopadzie i grudniu odbędą się w Anglii.