Mundial 2014. Bezkonkurencyjna Brazylia, klęska Hiszpanii [WYTYPOWALIŚCIE MUNDIAL]

Od kiedy w grudniu wylosowano grupy mundialu, mogliście w naszym portalu wytypować wynik każdego pojedynczego meczu, a koniec końców mistrza świata. Od tego czasu minęło już niemal pół roku, w tym czasie wyniki wytypowało blisko 10 tysięcy naszych czytelników, można więc uznać, że wyniki są reprezentatywne. Większych wątpliwości nie mieliście, Brazylia zostanie mistrzem świata, ale po drodze wydarzy się wiele ciekawego...

Zostań ekspertem Z czuba na mundial, relacjonuj z nami mecze ?

Materiał powstał w ramach projektu Continental - Droga na Mundial, w którym prezentujemy finalistów mistrzostw świata 2014.

12 czerwca o 22.00 naszego czasu w Sao Paulo Brazylia ma waszym zdaniem rozpocząć marsz po tytuł mistrzowski od zwycięstwa nad Argentyną. Zebraliśmy proponowane przez was wyniki, policzyliśmy średnią i tym samym przeprowadziliśmy symulację turnieju, który za niewiele ponad dwa miesiące rozpocznie się w Brazylii.

Anglicy znów szybko wrócą do domu

Wasze typy są jednoznaczne, już w fazie grupowej nie będzie można narzekać na nudę. Ci, do których już niemal na stałe przylgnęła łatka narodu, który przy okazji każdej wielkiej imprezy cierpi ponad miarę, czyli Anglicy, ograją na tym turnieju tylko Kostarykę (2:0). Pozostałe mecze, które będą decydować o awansie, choć minimalnie, przegrają. Włochy i Urugwaj znajdą się w najlepszej szesnastce.

W grupie C kraj, który z kolei lubi pozytywnie zaskakiwać na dużych turniejach wbrew faktowi, że teoretycznie wielkich piłkarzy w składzie nie ma, Grecja, ugra tylko punkt. Choć rywale nie będą należeli do czołówki: Wybrzeże Kości Słoniowej, Kolumbia, Japonia, to tylko z tymi ostatnimi mistrzowie Europy z 2004 roku zdołają zdobyć punkt. Awansują Wybrzeże i Kolumbia.

Hitem fazy grupowej będzie bez wątpienia spotkanie Hiszpanii i Holandii. Powtórka z finału z RPA odbędzie się dzień po rozpoczęciu mundialu, 13 czerwca, a oba zespoły wyjdą na murawę stadionu w Salvadorze o 21.00. Hiszpania wygra 2:1, przynajmniej tak stawiacie.

A tak szczegółowo typowaliście wyniki fazy grupowej:

dd Fot.

Pary 1/8 finału Mundialu:

Brazylia - Holandia

Kolumbia - Urugwaj

Francja - Nigeria

Niemcy - Rosja

Hiszpania Chorwacja

Włochy - Wybrzeże Kości słoniowej

Argentyna - Szwajcaria

Belgia - Portugalia

Wygraj cenne nagrody w konkursie Continentala!

Cmentarz "Czarnych Koni" i mistrzów świata

Belgowie, Rosjanie i Szwajcarzy są uważani za zespoły, które mogą sprawić psikusy wielkim faworytom i być czarnymi końmi turnieju. Wy nie daliście im jednak żadnych szans. Cristiano Ronaldo i spółka mają poradzić sobie z Belgią (2:1), Niemcy spokojnie ograć Rosjan (3:1), a Szwajcarzy z Argentyną, choć strzelą bramkę, to i tak przegrają 1:3.

Włosi poradzą sobie z inną drużyną, dla której wszystko ponad fazę grupową będzie sukcesem - Wybrzeżem Kości Słoniowej (2:1), a Francja odprawi z kwitkiem Nigerię (2:1). Urugwaj i Brazylia zgodnie, po 2:1, oddelegują już na etapie 1/8 Kolumbię i Nigerię.

Jedyną niespodzianką, a właściwie sensacją będzie odpadnięcie Hiszpanów. Ograją ich Chorwaci (3:1) i dla obrońców tytułu będzie to największa klęska na wielkim turnieju od ośmiu lat.

W ćwierćfinałach o kolejną niespodziankę Chorwatom nie będzie łatwo, gdyż wpadają na Włochów.

Pary ćwierćfinałowe:

Brazylia - Urugwaj

Francja - Niemcy

Chorwacja - Włochy

Argentyna - Portugalia

Zostają najlepsi z najlepszych, a Messi pokonuje Ronaldo

Gdyby drabinka, którą ułożyliście, faktycznie miała miejsce, media na całym świecie wyczekiwałyby pojedynku dwóch najlepszych piłkarzy świata: Messiego i Ronaldo.

Obaj waszym zdaniem staną naprzeciw siebie 5 lipca o 18.00 w stolicy, Brasilii. Lepszy będzie Messi i jego koledzy (dokładnie 1,70:1,39). Powstaje tylko pytanie, jacy byliby strzelcy. Kto wie, być może nasz typer na Euro 2016 pozwoli już wytypować także tych, którzy będą w największej mierze decydowali o zwycięstwie, zdobywając bramki.

Pozostałe ćwierćfinały? Brazylia wciąż pewnie pokonuje kolejnych rywali. Tym razem ofiarą gospodarzy padnie Urugwaj (2:1). W wewnątrzeuropejskich pojedynkach Niemcy ograli Francję (2:1), a Włosi zakończyli piękny sen Chorwatów w tym samym stosunku. Tym samym na placu boju pozostanie już tylko czwórka.

Pary półfinałowe:

Brazylia - Niemcy

Włochy - Argentyna

Brazylia znów mistrzem

Strefa medalowa mundialu dla każdej reprezentacji na świecie jest sukcesem, ale Brazylijczycy mają na zbliżające się mistrzostwa tylko jeden cel - awansować do finału w Rio i tam zwyciężyć.

Choć mecz z Niemcami będzie według typujących jednym z najbardziej wyrównanych na tym turnieju, to ostatecznie gospodarze zagrają w finale. Dokładnie 1,61:1,41, taki był średni wynik, jaki obstawialiście w starciu tych dwóch drużyn.

Drugi półfinał będzie jeszcze bardziej wyrównany! Cesare Prandelli znów będzie próbował zaskoczyć taktycznie cały świat i zatrzymać najlepszych piłkarzy na świecie - tym razem z Messim, Di Marią i Aguero na czele. Jeśli wszystko pójdzie po waszej myśli, to znów mu się to uda. 1,40:1,25 i tym samym Argentyńczycy będą musieli zadowolić się meczem o trzecie miejsce.

Mecz o 3. miejsce znów będzie bardzo wyrównany. W pojedynku Argentyńczyków z Niemcami lepsi okażą się jednak ci pierwsi. Znów zostanie złamana zasada, że grają wszyscy, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. Choć dla Argentyńczyków brązowy medal raczej nie będzie sukcesem.

Finał w Rio, który odbędzie się 13 lipca, będzie znacznie bardziej jednostronny (1,90 :0,94). Włosi podobnie jak w finale Euro 2012 będą musieli się obejść smakiem, a gospodarze mundialu po dwunastu latach przerwy będą mogli świętować mistrzowski tytuł. Tym samym koszmar z 1950 r. nie powtórzy się i Brazylijczycy nie polegną w finale na swoim terenie.

O ile sprawdzą się wasze przewidywania.

A tak dokładnie typowaliście faze pucharową:

dd Fot.

DO MUNDIALU JESZCZE SPORO CZASU, JEŚLI JESZCZE TEGO NIE ZROBIŁEŚ WCIĄŻ MOŻESZ WYTYPOWAĆ SWOJE WYNIKI ?

Więcej o: