MŚ 2014. Astiz: kolejny finał dla Hiszpanii? Będzie ciężko

Inaki Astiz uważa, że reprezentacja Hiszpanii na 70 proc. wystąpi w finale MŚ w Brazylii. Obrońca Legii Warszawa w gronie faworytów stawia reprezentację Niemiec, Brazylii i Argentyny.

- W poprzednich latach Hiszpania jako drużyna prezentowała się bardzo dobrze, wypracowała dobry styl [...]. Myślę, że będzie ciężko, szczególnie dlatego że impreza odbędzie się w Brazylii. Wiadomo, że temperatura będzie trochę inna, dlatego to Brazylia będzie faworytem - przyznał Inaki Astiz w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Zawodnik Legii Warszawa przyznał, że dla reprezentacji ważni będą tacy zawodnicy Jak Diego Costa czy też Fernando Llorente, którzy mogą wnieść coś nowego do gry Hiszpanów.

- Wszyscy wiedzą, jak gra Hiszpania i czego się można po niej spodziewać. Przeciwnicy czekają na swojej połowie i liczą na kontrataki. Hiszpania ma swój styl, ale ważni będą tacy zawodnicy jak Llorente czy Diego Costa, którzy mogą dać coś innego drużynie - przyznał.

Astiz uważa, że w gronie faworytów do zwycięstwa na mundialu można stawiać Brazylię, Argentynę i reprezentację Niemiec.

- Niemcy grają dobrze, mają swój styl i bardzo dobrych zawodników. Brazylia grając u siebie będzie bardzo mocna, ostatnio przeciw Hiszpanii wygrała 3:0. Myślę, że w gronie faworytów będzie też Argentyna, która w ostatnich latach nie grała tak jak tego oczekiwali kibice. Teraz jej zawodnicy będą bardzo zdeterminowani. Myślę, że już każdy zawodnik powoli myśli o mistrzostwach świata [...]. Myślę, że jest 70 proc. szans, na to że Hiszpania ponownie zagra w finale - dodał Hiszpan.

Więcej o: