Zostań ekspertem Z czuba, relacjonuj z nami mundial

Ten tytuł niektórym z Was może wydawać się znajomy, głównie dlatego, że już kiedyś taki daliśmy. Było to cztery lata temu, przy okazji mundialu w RPA. Dziś znów chcemy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie i wspólnego relacjonowania mundialowych spotkań.

Znów przed nami mundial, znów wielkie futbolowe emocje, znów też niektórych uczestników znać będziemy bardzo dobrze, a innych nie tak dobrze. Tu pojawiacie się Wy, cali na biało, i mówicie "chyba wy nie będziecie znać". A my pokornie przyznajemy, że tak, my.

Z pewnością jest wiele rzeczy takich, które Wy o uczestnikach mundialu wiecie, a my nie. Bo być może zakochaliście się w hiszpańskiej pogodzie, włoskiej kuchni czy niemieckim języku i każde wakacje od lat nastu spędzacie właśnie tam. Albo po prostu zakochaliście się (szczęśliwie) w osobie pochodzącej z jednego z tych krajów i od lat spędzacie życie właśnie z nią. Albo w jednym z mundialowych krajów kiedyś mieszkaliście. Albo mieszka Wasza rodzina. Albo bliscy przyjaciele. Albo nie interesuje Was kultura danego kraju, ale jego futbol już tak. Albo futbol kręci Was średnio, za to kultura bardziej. Możliwości jest mnóstwo, a wszystkie mogą być przepustką do mundialowej sławy i chwały zażywanej w naszych relacjach na żywo.

Jak nas przekonać, że to właśnie Wy powinniście zostać ekspertem od wybranego przez Was kraju? Przekonywanie odbędzie się dwuetapowo. Najpierw musicie przysłać do nas mejla na adres komentatorzy@g.pl, a w mejlu napisać jaki kraj wybieracie i dlaczego to właśnie Wy powinniście zostać naszym ekspertem. Argumentów, jak już pisaliśmy wyżej, może być mnóstwo - może być to wiedza futbolowa, dotycząca kultury, kuchni, znajomość języka wybranego kraju albo jego zwyczajów. Wybrana przez Was drużyna nie ma znaczenia, choć pewnie ci, którzy wybiorą Iran będą mieli mniejszą konkurencję niż ci, którzy wybiorą Hiszpanię.

Ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy 40, które przejdzie do drugiego etapu. W nim poprosimy Was o przygotowanie trzech przykładowych wpisów na temat wybranej przez Was drużyny. Na ich podstawie wybierzemy w organizatorsko-redakcyjnym gronie ostatecznych zwycięzców, których zaprosimy do współpracy w czasie mundialu. Dla zwycięzców będziemy też mieć upominki - zestawy piłkarskich gadżetów ufundowanych przez współorganizatora konkursu, firmę Continental. Nie zakładamy, że obsadzone muszą być wszystkie drużyny, nie zakładamy też, że jedna drużyna może mieć tylko jednego eksperta. Choć pewnie żadna nie powinna mieć więcej niż dwoje.

A jak będzie wyglądała współpraca podczas mundialu? Jako eksperci będziecie mieli za zadanie przygotować przed meczami swojej drużyny kilka wpisów na jej temat, które my wstawimy do relacji na żywo. Oprócz tego oczywiście możecie komentować na bieżąco wydarzenia boiskowe - my przysyłane nam mejlem komentarze również będziemy publikować.

Czasu na napisanie zgłoszenia jest trochę, bo będziemy na nie czekać do 30 kwietnia 2014 r. Drugi etap rozpocznie się 8 maja i potrwa do końca maja. Czas start, życzymy Wam powodzenia, sobie fascynującej lektury życzyć nie musimy, bo wiemy, że taka będzie.

Regulamin konkursu można zobaczyć tutaj .