Manchester United pobiera nauki od Midtjylland

Kiedyś klub z Old Trafford był niedoścignionym wzorcem dla wszystkich zespołów świata. Modelowa organizacja finansowa, świetne szkolenie młodzieży, rozwinięta siatka skautów wyławiająca największe futbolowe talent. Dziś Manchester United, przynajmniej w niektórych kwestiach, pobiera nauki od europejskiego szaraka, FC Midtjylland.

Doliczony czas gry pierwszej połowy spotkania Shrewsbury - Manchester United, meczu piątej rundy Pucharu Anglii. Rzut wolny dla gości, do piłki ustawionej tuż przed polem karnym podszedł Juan Mata. Tymczasem Jesse Lingard, Ander Herrera i Anthony Martial utworzyli mur. Stanęli za obrońcami gospodarzy i zasłaniali piłkę golkiperowi Shrewsbury. Tuż przed strzałem Maty rozbiegli się, a bramkarz gospodarzy nie był w stanie do ostatniej chwili zobaczyć piłki. Hiszpan trafił idealnie i było 2:0

Zobacz wideo

- Tak, takie rozegranie rzutu wolnego podpatrzyliśmy od Midtjylland - powiedział po meczu Louis van Gaal, trener United.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą trzy dni wcześniej, duńska ekipa przy rzutach wolnych stawiała taki mur przed bramkarzem Manchesteru United, Sergio Romero - Pytaliśmy arbitra z Portugalii czy coś takiego jest dozwolone, bo zawodnicy są na pozycji spalonej. Powiedział nam, że tak, postanowiliśmy więc wykorzystać to w meczu ze Shrewsbury - dodaje van Gaal.

Eksperci wciąż jednak zastanawiają się czy takie zagranie jest legalne. Po meczu w telewizji Sky Sports trwały na ten temat ożywione rozmowy, goście w studiu wskazywali, że Lingard, Martial i Herrera byli na ewidentnym spalonym i przeszkadzali bramkarzowi w interwencji.

Jak oni się zmienili!Część 2: Gwiazdy FC Barcelona [ZDJĘCIA]

Czy Manchester United powinien zwolnić Louisa van Gaala?
Więcej o: