Premier League. Everton rozbił Manchester United

Manchester United przegrał na wyjeździe z Evertonem 0:3. To najwyższa porażka w lidze odkąd trenerem został Louis van Gaal.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Po serii sześciu kolejnych ligowych wygranych United przegrali drugi kolejny mecz. Przed tygodniem ulegli Chelsea, a teraz zaskakująco wysoko pokonał ich Everton, który dzięki wygranej awansował na 10. miejsce w tabeli.

Prowadzenie dla gospodarzy już w piątej minucie zdobył po szybkim ataku James McCarthy, wykorzystując fatalną postawę Paddy'ego McNaira i Daleya Blinda. Na 2:0 podwyższył pięknym strzałem głową John Stones, a wynik ustalił w drugiej połowie Kevin Mirallas.

Everton nie przegrał już w szóstym kolejnym meczu. - To frustrujący sezon, ale staramy się wygrać kilka spotkań i trochę się odbić - powiedział McCarthy. - Musimy skupiać się na każdym kolejnym meczu i nie dać się pokonać do końca sezonu - dodał.

Mimo porażki United są wciąż na czwartym miejscu dającym grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Piąty Liverpool traci do nich siedem punktów.