Premier League. Manchester United rozbił Liverpool

Manchester United pokonał Liverpool 3:0 po golach Wayne'a Rooneya, Juana Maty i Robina Van Persiego. Podopieczni Louisa Van Gaala umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

Manchester skutecznie zrewanżował się na Liverpoolu za ligowy mecz z marca, kiedy to przegrał 0:3 po dwóch golach Stevena Gerrarda i jednym Luisa Suareza.

W niedzielę obie drużyny stworzyły świetne widowisko. Mecz był znacznie bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik, ale cudów w bramce gospodarzy dokonywał David de Gea. Hiszpan po trzy razy kapitalnie interweniował przy strzałach Raheema Sterlinga i Mario Balotelliego.

Pierwsza bramka padła już w dwunastej minucie. Antonio Valencia ograł na prawym skrzydle dwóch obrońców i dośrodkował na linię pola karnego, skąd Rooney precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Pięć minut przed przerwą było 2:0. Dośrodkowanie z lewej strony przedłużył głową Van Persie a niepilnowany Mata z bliska dobił piłkę.

W drugiej połowie zawodnicy zamienili się rolami. Po kontrze Manchesteru Mata wyłożył piłkę Holendrowi a ten płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej United z 31 punktami umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Liverpool ma 10 punktów mniej i jest dziewiąty.