Angielska prasa po porażce Manchesteru United: "Upokorzenie" odmieniane przez wszystkie przypadki

Angielskie dzienniki nie pozostawiają suchej nitki na Louisie van Gaalu i jego piłkarzach po porażce 0:4 z Milton Keynes Dons w II rundzie Pucharu Ligi Angielskiej.

Kogo wystawił Van Gaal?

To najdotkliwsza porażka w tych rozgrywkach od 1995 roku, kiedy United nie przeszli York City, przegrywając na własnym stadionie. "Upokorzenie" pojawia się w każdym tytule, media podkreślają też, że do porażki doszło w dniu zakontraktowania Angela di Marii z Realu Madryt.

"Guardian": MK Dons upokorzyli United

"Zawodnicy z Milton Keynes nie tyle pobili United, co upokorzyli ich" - pisze w pomeczowej relacji Richard Rae z "Guardiana", ironizując, że podręcznik do taktyki Louisa van Gaala nie ma na okładce wielkiego hasła 'nie panikuj', które widniało na okładce w przewodniku w filmie "Autostopem przez galaktykę".

"The Sun": United z powrotem na ziemi

"W dniu zakontraktowania anioła, United spadli z powrotem na ziemię" - kwituje w "The Sun" Charlie Wyett, nawiązując do transferu Angela di Marii sfinalizowanego we wtorek.

"The Times": Upokorzenie przez MK Dons pokazuje rozmiar zadania

"Angel di Maria stwierdził przed meczem, że Manchester United to jedyny klub, do którego mógł przejść z Realu Madryt. Po upokorzeniu z MK Dons Argentyńczyk przejrzy swój nowy kontrakt jeszcze raz, w poszukiwaniu klauzuli ewakuacyjnej" - pisze James Ducker.

"Daily Mail": Wpatrując się w otchłań

O upokorzeniu przez "Rybki", bo taki pseudonim mają piłkarze MK Dons pisze też "Daily Mail". "W mniej niż 50 dni van Gaal dołożył do porażki w półfinale mundialu w dżungli z Sao Paulo publiczne upokorzenie pośród krów Milton Keynes" - pisze Matt Barlow. Według niego, był to najgorszy występ United w Pucharze Ligi Angielskiej od porażki z York City na Old Trafford 20 lat temu.

"Daily Mirror": Pełnowymiarowy kryzys

"Nawet David Moyes, zwolniony po 10 miesiącach, awansował do półfinału Pucharu Ligi. Van Gaal nie doszedł nawet do III rundy, zamieniając początkowe problemy swojej kadencji w pełnowymiarowy kryzys" - pisz David McDonnell.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: