Piłka nożna. Manchester wygrywa z Realem. Kolejny triumf van Gaala

Manchester United wygrał 3:1 w towarzyskim meczu z Realem Madryt i awansował do finału Międzynarodowego Pucharu Mistrzów rozgrywanego w USA. Bramki strzelali Ashley Young (dwukrotnie), Javier Hernandez i Gareth Bale.

Strzelanie rozpoczął już w 21. minucie Ashley Young. Najpierw znakomitą dwójkową akcję przeprowadzili Darren Fletcher i Wayne Rooney. Później piłkę dostał Danny Welbeck, odegrał ją do mającego mnóstwo miejsca Younga, który precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Casillasa.

Po sześciu minutach wyrównał Gareth Bale. "Królewscy" dziesięć minut później znów musieli jednak gonić wynik. Dośrodkowanie Ashleya Younga z lewej strony boiska leciało tak powoli, że zlekceważyli je wszyscy piłkarze Realu. W powietrze wyskoczył do niego Rooney. Wszyscy myśleli, że zmieni tor lotu piłki, ale ostatecznie tego nie zrobił, a piłka wtoczyła się do bramki Casillasa.

Wynik na 3:1 ustalił Javier Hernandez, który wykorzystał precyzyjne dogranie Kagawy.

W finale Międzynarodowego Pucharu Mistrzów Manchester United zmierzy się z Liverpoolem. Mecz odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 1.30 w nocy.