Premier League. David Moyes: Odrzuciłem już dwie oferty. Chcę do LM

David Moyes zdradził w rozmowie z "Guardianem", że od kiedy został zwolniony z Manchesteru United, odrzucił już dwie nowe oferty pracy. Szkot nie zdradził, jakie kluby chciały go zatrudnić, ale przyznał, że zależy mu na pracy gdzieś, gdzie mógłby "dalej smakować" Ligę Mistrzów.

Moyes został zwolniony z MU w kwietniu z powodu najgorszych od lat wyników klubu w Premier League. Od tego czasu pozostaje bez pracy i jak przyznaje nie spieszy mu się do powrotu na ławkę trenerską.

- Dostałem już kilka propozycji i zdecydowałem, że nie będę teraz nigdzie pracował. Poczekam na coś właściwego. Wydaje mi się, że podczas jedenastu lat pracy w Evertonie udowodniłem, do czego jestem zdolny i na jakim poziomie jestem w stanie prowadzić drużynę - powiedział szkoleniowiec, który spędza obecnie wakacje na Florydzie.

- W ostatnim sezonie zasmakowałem po raz pierwszy Ligi Mistrzów i wydaje mi się, że udowodniłem, iż potrafię trenować zespół na tym poziomie. Chciałbym pójść gdzieś, gdzie dostałbym szansę gry w Lidze Mistrzów lub chociaż do klubu, który ma ambicję, aby się w niej znaleźć - dodał Moyes.

Szkot tłumaczy, że mógłby objąć klub zarówno w Anglii, jak i za granicą. Przyznał, że wciąż chce się uczyć zawodu i poszerzać swoje horyzonty, a pracę w United chce wykorzystać jako bardzo ważne doświadczenie w swojej karierze: - Czuję, że potrzebowałem tam więcej czasu, ale to, czego się tam nauczyłem, wykorzystam w swoich przyszłych miejscach pracy - zakończył menedżer.

Manchester chce wrócić do walki o najwyższe cele. Kogo sprowadzą na pomoc?

Czy David Moyes słusznie został zwolniony z United już po 10 miesiącach?
Więcej o: