Premier League. Louis van Gaal oficjalnie trenerem MU

Manchester United oficjalnie ogłosił Louisa van Gaala jako nowego szkoleniowca. Holender przejmie tę funkcję od Ryana Giggsa, który został tymczasowym trenerem po odejściu Davida Moyesa.

62-latek podpisał z klubem z Old Trafford trzyletni kontrakt.

Po tym jak Alex Ferguson odszedł na emeryturę w klubie nastąpiła pierwsza po prawie trzech dekadach zmiana na stanowisku trenera. David Moyes, który zmienił Everton na "Czerwone Diabły" nie poradził sobie jednak z wyzwaniem i został zwolniony jeszcze przed końcem minionego sezonu. Tymczasowo zastąpił go Ryan Giggs, a nowym szkoleniowcem 20-krotnych mistrzów Anglii został Louis van Gaal.

Wiadomo już, że Giggs zostanie asystentem van Gaala. Oprócz niego w sztabie trenerskim Holendra znajdą się Frans Hoek i Marcel Bout.

Louis van Gaal pozostanie jednak selekcjonerem reprezentacji Holandii. Poprowadzi ten zespół na mundialu w Brazylii po czym w pełni poświęci się zespołami z Old Trafford.

Wciąż nie wiadomo, czy w związku z rolą asystenta Ryan Giggs zakończy piłkarską karierę. Jego wypowiedzi wskazują jednak na to, że może już nie zagrać w koszulce MU - United to ogromna część mojego życia i jestem zachwycony, że będę mógł kontynuować swoją przygodę w klubie w tej roli - powiedział Walijczyk.

Dyrektor generalny klubu, Ed Woodward w superlatywach wypowiadał się o nowym szkoleniowcu. - Ludzie znają go z silnego charakteru, ale mi zaimponował niezwykłą inteligencją. Jego żądza sukcesów i wszystko co pokazał w trakcie całej swojej kariery w przeróżnych klubach sprawiła, że uznaliśmy go za perfekcyjny wybór - skomentował.

Sam van Gaal nie ukrywa, że zdaje sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przed nim stoi, ale zaznacza też, że to spełnienie jego marzeń - Zawsze chciałem pracować w Premier League. Fakt, że posadę zaproponował mi największy klub na świecie, jakim jest Manchester United, sprawia, że jestem niezwykle dumny. Grałem przeciwko MU prowadząc inne zespoły i wiem, jak niesamowita atmosfera panuje na Old Trafford i jacy są tutejsi fani. Klub ma ogromne ambicje, ja również. Jestem przekonany, że razem stworzymy historię - skomentował.

Manchester chce wrócić do walki o najwyższe cele. Kogo sprowadzą na pomoc?

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: