Liga angielska. Van Gaal od nowego sezonu trenerem Manchesteru United

Louis van Gaal po mistrzostwach świata w Brazylii zostanie trenerem Manchesteru United. Informację na temat nowego miejsca zatrudnienia selekcjonera reprezentacji Holandii podał dziennik ?De Telegraaf?.

Tu są Twoje bilety na mundial! Weź udział w konkursie i pojedź na Misję Brazylia! ?

Do końca sezonu 2013/2014 United poprowadzi Ryan Giggs, który na stanowisku zastąpił zwolnionego Davida Moyesa.

Manchester nie potwierdza zawarcia porozumienia z trenerem, ale "De Telegraaf" podaje, że ustalono już nawet kwotę, jaką Holender dostanie na transfery. Ma ona wynosić 100 mln euro.

Niespełna 63-letni szkoleniowiec był wymieniany w kontekście pracy w Manchesterze zaraz po tym, jak szefowie klubu z Old Trafford postanowili zrezygnować z Moyesa. Doświadczony i utytułowany trener uchodził za faworyta do zajęcia jego miejsca, bo Holenderska Federacja Piłkarska już jakiś czas temu zapowiedziała, że po mundialu podpisze kontrakt z Guusem Hiddinkiem.

Przebywający obecnie na urlopie w Portugalii Van Gaal ma zacząć pracę w Manchesterze zaraz po tym, jak Holandia zakończy swój udział w mistrzostwach świata.

Właśnie w Portugalii, w swej posiadłości w Algavre, Van Gaal miał przyjąć dyrektora wykonawczego United Eda Woodwarda i uzgodnić z nim szczegóły długoletniej umowy.

Moyes był jednym z najkrócej pracujących trenerów w zespole 20-krotnego mistrza Anglii. Szkot, którego na swego następcę namaścił Aleks Ferguson, został zwolniony po porażce 0:2 z Evertonem, w którym pracował poprzednio. W 34 występach w Premier League pod jego wodzą United ponieśli aż 11 porażek, w ligowej tabeli zajmują dopiero siódme miejsce i w przyszłym sezonie mogą nie zagrać w europejskich pucharach.

Czy van Gaal odbuduje ich potęgę? Holender w swojej karierze szkoleniowej odniósł wiele sukcesów i prowadził już kilka wielkich klubów. Z Ajaksem Amsterdam wygrywał m.in. Ligę Mistrzów, Puchar UEFA i Puchar Interkontynentalny, a do krajowych triumfów prowadził też takie firmy jak Barcelona i Bayern Monachium. Od 2012 roku prowadzi kadrę Holandii.

Na razie informacji o zatrudnieniu van Gaala nie chce potwierdzić Manchester, ale też klub z Old Trafford nie zaprzecza doniesieniom holenderskiego dziennika. "Nie podpisaliśmy umowy z nowym menedżerem. Jeśli będziemy mieli coś do ogłoszenia, ogłosimy to" - taką odpowiedź na pytanie o van Gaala dostał od klubu "Guardian".

Więcej o: