Kibice Borussii Dortmund skrytykowali RB Lipsk. Wymowna oprawa

Podczas spotkania 19. kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a RB Lipsk kibice gospodarzy zaprezentowali oprawę, w której skrytykowali zespół gości. - Każdy, kto kocha piłkę nożną, nienawidzi RB - takie hasło pojawiło się na wielkim transparencie przygotowanym przez fanów BVB.

RB Lipsk według badań Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku jest najbardziej znienawidzonym klubem w Niemczech. Powstał w 2009 roku z inicjatywy firmy Red Bull i błyskawicznie, już po kilku sezonach, dzięki dużym inwestycjom finansowym awansował do Bundesligi. - Bez tradycji, to projekt PR-owy i marketingowy - tak w skrócie najpoważniejsze zarzuty wobec RBL podsumował dziennik "Ruhr Nachrichten".

Lipsk krytykują w Niemczech niemal wszyscy, ale głos kibiców Borussii jest jednym z najgłośniejszych w tej sprawie. - Ten klub jest sprzeczny ze wszystkimi wartościami, jakie łączą nas z futbolem. To skandal, że marketingowy projekt austriackiego producenta napojów mógł uzyskać miejsce w lidze niemieckiej - ogłosiła miesiące temu w specjalnym komunikacie grupa kibiców z Dortmundu.

Wyraz niechęci wobec projektu Red Bulla fani BVB dali także podczas sobotniego starcia z RB Lipsk na Signal Iduna Park. - Dla futbolu i ludzi sportu, przeciwko tym, którzy go rujnują. Każdy, kto kocha piłkę nożną, nienawidzi RB - głosił ogromny transparent wywieszony przez najzagorzalszych sympatyków drużyny z Westfalii.

RB Lipsk jest rewelacją sezonu 2016/2017 Bundesligi. Na półmetku zmagań o mistrzostwo Niemiec RB zajmuje 2. miejsce w tabeli i do lidera, Bayernu Monachium, traci 4 punkty.

Zobacz wideo
Więcej o: