Bundesliga. Noty Kickera. Z Polaków najlepszy Polanski, najsłabszy Piszczek

W 1. kolejce Bundesligi na boiskach pojawiło się sześciu Polaków, z czego pięciu zostało ocenionych. Najlepiej wypadł Eugen Polanski, który dostał 2,5, a najgorzej Łukasz Piszczek - 4. Kicker stosuję skalę 1-6, gdzie 1 to klasa światowa.

Eugen Polanski był liderem środka pola w meczu Hoffenheim z Augsburgiem. Jego drużyna wygrała 2:0, a były reprezentant Polski otrzymał notę 2,5. Byłaby pewnie wyższa, gdyby nie żółta kartka.

Najsłabiej został oceniony prawy obrońca Borussii Dortmund Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski dostał notę 4 w przegranym 0:2 meczu z Bayerem Leverkusen. O jeden punkt wyżej został oceniony lewy obrońca zwycięzców Sebastian Boenisch. Piszczek nie był jednak najgorszy w drużynie. 4,5 dostali Durm i Jojić, a 5 Reus i Immobile. Inne niemieckie portale też nie były zachwycone grą Piszczka .

Debiut w Bundeslidze w barwach Bayernu zaliczył Robert Lewandowski. Były gwiazdor Borussii zagrał przez 79 minut, gola nie zdobył, ale zaliczył asystę. Wystarczyło to do noty 3,5 w wygranym 2:1 meczu z Wolfsburgiem.

Niezły powrót do Bundesligi zaliczył Adam Matuszczyk. Jego drużyna zremisowała 0:0 z Hamburgerem SV, a Polak zagrał na 3. Oceny nie dostał Artur Sobiech, który pojawił się na boisku w meczu Hannoveru z Schalke (2:1) dopiero w 90. minucie.