Bundesliga. Borussia Dortmund rozbiła Rot-Weiss Essen w sparingu

Borussia Dortmund pokonała 5:1 w sparingowym spotkaniu czwartoligowca Rot-Weiss Essen. Od pierwszej minuty zagrał Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski nie pojawił się na murawie.

W pierwszych minutach najjaśniejszą postacią był Pierre-Emerick Aubameyang, który strzelił dwa pierwsze gole - w 8. i 10. minucie. Kolejnymi trafieniami dla BVB popisali się Neven Subotić, Henrich Mchitarjan i następca Roberta Lewandowskiego Ciro Immobile. Dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Cebio Soukou.

Łukasz Piszczek przebywał na boisku do 68. minuty. Błaszczykowski jeszcze nie jest w pełni sił po kontuzji i nie wszedł na murawę. Jest szansa, że zagra 6 sierpnia w towarzyskim meczu ze Śląskiem Wrocław we Wrocławiu.

Rot-Weiss Essen - Borussia Dortmund 1:5 (1:5)

Bramki: Cebio Soukou 39. - Pierre Emerick Aubameyang 8., 10., Neven Subotić 22., Henrich Mchitarjan 25., Ciro Immobile 30.

Skład Borussii: Bonmann (46. Langerak) - Kirch (46. Kehl), Piszczek (68. Knystock), Subotić (78. Maruoka), Schmelzer (68. Gull), Zimmermann, Sahin (46. Bender), Mchitarjan (46. Dong-Won Ji), Hofmann (74. Amini), Aubameyang (46. Jojic), Immobile (46. Derstroff).

źródło: Okazje.info