Superpuchar Niemiec w Dortmundzie

Mecz o Superpuchar Niemiec między Bayernem Monachium a Borussią Dortmund odbędzie się 13 sierpnia w Dortmundzie - podała oficjalna strona wicemistrzów Niemiec. Będzie to pierwszy oficjalny mecz Lewandowskiego w barwach bawarskiego klubu.

Jak przyznaje przewodniczący DFL (Deutsche Fußball Liga), termin został dostosowany do zawodników, którzy wzięli udział w mistrzostwach świata. - Będą mieli więcej czasu na regenerację. Godzina (18) została wybrana tak, żeby nie kolidować z transmisją lekkoatletycznych mistrzostw Europy - mówi Andreas Retting.

W finale Pucharu Niemiec Bayern pokonał Borussię po dogrywce 2:0. Bawarczycy są także mistrzami Niemiec.

Debiut Lewandowskiego?

Od 1 lipca piłkarzem Bayernu Monachium będzie Robert Lewandowski. Po raz pierwszy na Allianz Arenie polski napastnik trenować będzie 9 lipca. To właśnie wówczas, cztery dni przed ostatnim meczem mundialu, odbędzie się pierwszy trening Bawarczyków. 31 lipca w New Jersey Bayern wystąpi w towarzyskim meczu przeciwko meksykańskiemu zespołowi Deportivo Guadalajara. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Lewandowski zadebiutuje właśnie w tym spotkaniu.

Lewandowski, Suarez i inni królowie strzelców. Co potrafią? [WIDEO]

Więcej o: