Bundesliga. Beckenbauer: Lewandowski ma charakter. Już to udowodnił

Franz Beckenbauer jako kolejny dołączył do chóru osób chwalących Roberta Lewandowskiego. Szanuje polskiego napastnika przede wszystkim za to, że dotrzymał słowa danego Bayernowi Monachium.

Beckenbauer w wywiadzie dla Bildu wypowiedział się o zbliżającym się finale Pucharu Niemiec, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Dortmund. - Robert Lewandowski zrobi wszystko, aby wygrać, mimo tego, że od przyszłego sezonu będzie piłkarzem Bayernu. Wiem, że da z siebie wszystko. Ma charakter I powinien być wzorem do naśladowania dla innych. Już to udowodnił. Nie tylko grą, ale również tym, że odmówił Realowi Madryt, bo był już po słowie z Bayernem.

Lewandowski po zdobyciu korony króla strzelców zbiera kolejne pochwały. Wcześniej Oliver Kahn uznał polskiego napastnika za najlepszego piłkarza sezonu. - Na miano zawodnika sezonu najbardziej zasługuje Robert Lewandowski. Kluczową rzeczą nie jest jednak to, że został królem strzelców z 20 bramkami, ale to, jak poradził sobie z wielomiesięcznym zamieszaniem wokół jego przenosin do Bayernu Monachium. Najpierw nie rozkojarzyły go żadne medialne plotki, a po ogłoszeniu transferu pokazał niezwykłą siłę psychiczną i wielki profesjonalizm - mówił Kahn.

Robert Lewandowski od 1 lipca stanie się piłkarzem Bayernu Monachium. Borussia za swoją gwiazdę nie dostanie żadnych pieniędzy, Polak nie przedłużył wygasającego 30 czerwca kontraktu. W mijającym sezonie znacznie przyczynił się do wicemistrzostwa, strzelając 20 goli i zostając królem strzelców.

Bayern I Borussia w sobotę wystąpią przeciwko sobie w finale Pucharu Niemiec. Relacja na żywo od 20.

LEwandowski odebrał armatę! Zobacz zdjęcia

Więcej o:
Copyright © Agora SA