Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Watzke: Chcemy zbudować w BVB silną kadrę w pięć lat

Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii Dortmund, na antenie ZDF przedstawił plan, jaki Borussia ma zamiar realizować w najbliższych latach. Zapewnił też, że w lecie odejście Roberta Lewandowskiego zostanie zrekompensowane. We wtorek Borussia zmierzy się z Schalke. Relacja na żywo od 20:00.

Urazy szyi, pachwiny, a nawet zerwania więzadeł. Lekarze w Borussii Dortmund muszą się zmagać w tej chwili z najróżniejszymi urazami zawodników. Fani nie kryją jednak rozgoryczenia faktem, że ich klub jest po raz kolejny w tym sezonie zdziesiątkowany przez kontuzje, i dopatrują się w tym winy właśnie sztabu medycznego. Problem potęguje jeszcze fakt, że BVB wciąż walczy w Lidze Mistrzów, a i w Bundeslidze nie może sobie pozwolić na gubienie punktów.

Prezes klubu Hans-Joachim Watzke zapowiedział, że latem kadra klubu zostanie poszerzona, a będzie to dopiero początek inwestycji.

- Podstawą dla nas jest ponowne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Później będziemy mogli inwestować większe pieniądze, to oczywiste. Dyskutowaliśmy wewnątrz klubu i w ciągu pięciu lat chcemy, by nasza kadra była tak szeroka jak w innych najsilniejszych zespołach w Niemczech i Europie - stwierdził 54-latek. Ostatnie dwa lata potężnych zakupów Bayernu Monachium sprawiły, że Bawarczycy mają teraz nie tylko silną, ale i bardzo szeroką kadrę, i jak pokazuje tabela, walka o tytuł na dłuższą metę jest zwyczajnie niemożliwa.

Jednym z kandydatów do zastąpienia Roberta Lewandowskiego w Borussii jest Kolumbijczyk Adrian Ramos. Watzke unikał jednak tematu konkretnych nazwisk. Odnosił się za to do polityki finansowej klubu - Borussia nigdy nie będzie się już zadłużać, bo chcemy być samowystarczalni i osiągać coraz większe dochody. Mimo to zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli latem sięgnąć po kilku zawodników - zakończył.

Więcej o: