Goal.com ocenił Borussię: Lewandowski okrążony, Piszczek najgorszy na boisku

Łukasz Piszczek zdaniem serwisu goal.com był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku. Z kolei Robert Lewandowski starał się, ?zagrywał inteligentnie?, ale został okrążony przez rywali. Borussia Dortmund przegrała z Borussią Moenchengladbach 1:2.

Serwis goal.com ocenił, że najgorszymi piłkarzami Borussii Dortmund byli Roman Weidenfeller, Łukasz Piszczek i Kevin Grosskreutz. Dostali tylko dwie gwiazdki na pięć możliwych.

Weidenfeller ''nie miał zbyt wiele do roboty oprócz wyciągania piłki z siatki. Nie obronił nic''.

Z kolei Piszczek ''kiepsko wyglądał na prawej obronie''. Serwis zwraca uwagę, że Herrmann i Kruse łatwo ogrywali Polaka. Zwłaszcza ten drugi. Zanim zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu, z dziecinną łatwością oszukał Piszczka.

Robert Lewandowski dostał 2,5 gwiazdki. Goal.com przyznał, że Polak był mocny fizycznie, ale za każdym razem, kiedy dotykał tylko piłki, był okrążany przez piłkarzy Moenchengladbach. Serwis chwali Lewandowskiego za inteligentne zagrania, dzięki którym koledzy mogli zagrozić bramce rywali.

Najlepszym zawodnikiem Moenchengladbach był według goal.com Martin Stranzl. ''Kilka razy w ostatniej fazie spotkania zablokował strzały rywali. Był solidny w powietrzu, dzięki niemu Gladbach zneutralizowało Lewandowskiego''. Stranzl dostał od serwisu trzy gwiazdki.

Z kolei antybohaterem spotkania został Havard Nordtveit. ''Jego głupota prawie kosztowała zespół porażkę. W dwie minuty dostał dwie żółte kartki za niepotrzebne interwencje''. Więcej o meczu czytaj tutaj >>

Więcej o: