Puchar Niemiec. Borussia w półfinale

Borussia Dortmund awansowała do półfinału Pucharu Niemiec kosztem Eintrachtu Frankfurt, który ograła 1:0. Jedyną bramkę strzelił Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia, która grała na wyjeździe, awansowała po niezbyt ciekawym meczu. Niemal przez całą pierwszą połowę podopieczni Jurgena Kloppa mieli inicjatywę, ale dobrze broniący się Eintracht nie pozwalał gościom na stwarzanie sobie klarownych sytuacji do strzelenia bramki.

Gdy już wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, Pierr-Emerick Aubameyang znakomicie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego, pakując głową piłkę do siatki. Cały mecz w ekipie gości rozegrali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Ten drugi kilkukrotnie miał dobre sytuacje do strzelenia bramki, ale często decydował się na odgrywanie do kolegów w kluczowych momentach, gdy mógł oddawać strzał.

W najlepszej sytuacji znalazł się w drugiej połowie, gdy dostał piłkę na piątym metrze, zdecydował się jednak na oddanie piłki do kolegi zamiast strzelać bezpośrednio na bramkę. W innej sytuacji był bardzo blisko wyjścia na czystą pozycję, wtedy jednak jeden z obrońców Eintrachtu brutalnie zatrzymał go łokciem.

Losowanie półfinału Pucharu Niemiec odbędzie się w środowy wieczór.

Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych ?