Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Błaszczykowski obok młodzieżowca najsłabszy w zespole

Trzecią porażką z rzędu na własnym boisku zakończył się dla Borussii Dortmund mecz z Herthą Berlin. Słabo w barwach "żółto-czarnych" spisali się Polacy, a najniższą notę z całej trójki otrzymał Jakub Błaszczykowski. Kapitan polskiej kadry zasłużył zdaniem lokalnego dziennika "Der Westen" na "piątkę" tak samo jak 18-letni Marian Sarr debiutujący na Signal Iduna Park.

Gazeta zauważa, że Błaszczykowski zagrał w tym meczu kosztem szybszego Pierre-Emericka Aubameyanga, mimo że nie mógł uczestniczyć we wszystkich sesjach treningowych w tym tygodniu. "Było to widać: Polak dużo się starał, ale nic mu się nie udawało". Dziennikarz dał więc "Kubie" drugą możliwie najniższą notę - 5.

Na 3,5 zdaniem "Der Westen" zagrali z kolei dwa pozostali polscy piłkarze w barwach BVB - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Pierwszy z nich zmienił w drugiej połowie popełniającego błędy Sarra, dzięki czemu "wprowadził spokój na prawe skrzydło".

Z kolei Lewandowski - jak zauważa dziennikarz - zmarnował w 12. minucie okazję, gdy wyszedł "sam na sam" z Mariusem Gersbeckiem. Był "bardziej skupiony na rozgrywaniu piłki niż na wykańczaniu sytuacji. Grał ostro, jednak zakończył mecz bez gola" - czytamy w dzienniku.

Najgorzej gazeta ocenia jednak debiutującego przed własną publicznością Sarra. Obrońca, który pod nieobecność kontuzjowanych zawodników, zaprezentował się całkiem nieźle w meczach z Marsylią i Hoffenheim, tym razem zawalił bramkę nr 2, gdy stracił piłkę na własnej połowie.

"Der Westen" zauważa, że większość długich podań Hertha kierowała w ten sektor boiska, gdzie grał Sarr i nie traciła wówczas często piłki. "Próbował on nawet dryblować w środku boiska, jednak tuż przed przerwą trochę przesadził" - mowa tu o sytuacji, gdy oddał piłkę Samiemu Allaguiemu, po czym padł gol na 2:1.

Więcej o: