Bundesliga. Słabe noty Polaków z Borussii za mecz z Bayerem Leverkusen

Borussia Dortmund przegrała 0:1 z Bayerem Leverkusen i jej strata do liderującego w tabeli Bayernu Monachium wynosi już 10 punktów. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach swojego zespołu, a Jakub Błaszczykowski został zmieniony w drugiej połowie meczu. Obaj Polacy byli jednymi z najsłabszych zawodników w swoim zespole i zebrali niskie noty za to spotkanie.

Międzynarodowy serwis piłkarski goal.com przyznał Lewandowskiemu i Błaszczykowskiemu najniższe noty w zespole - 2,50 (w skali od 1 do 5, gdzie 5 to "klasa światowa") i uznał, że Polacy walnie przyczynili się do porażki swojego zespołu. Takie same noty dostali: Sokratis Papastathopoulos, Erik Durm i Kevin Grosskreutz oraz Manuel Friedrich. To właśnie po głupim błędzie Friedricha Leverkusen wyszło na prowadzenie. W 18. minucie meczu obrońca stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Futbolówkę przejął Heung-min Son, minął Romana Weidenfellera i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce.

- Pracował jak zawsze, ale przez większość czasu nie mógł znaleźć sobie wolnego miejsca na boisku, w rezultacie czego został stłumiony - napisał goal.com o występie Błaszczykowskiego.

- Próbował jak mógł, ale nie mógł nic zrobić ze względu na dobrą grę w obronie Leverkusen. Frustrujący występ - to z kolei podsumowanie występu Lewandowskiego.

Z kolei specjalizujący się w sprawach związanych z Borussią, ukazujący się w Dortmundzie lokalny dziennik "Ruhr Nachrichten" przyznał Lewandowskiemu i Błaszczykowskiemu notę 4,0 (w Niemczech skala jest odwrócona, 1 oznacza "klasę światową, a 6 "występ poniżej krytyki").

Zdaniem dziennikarzy na 5,0 zasłużył Manuel Friedrich i Henrikh Mkhitaryan. Najwyższą ocenę w zespole Kloppa dostał bramkarz Roman Weidenfeller - 2,5.

Dziennik "Bild" uznał, że w meczu z Leverkusen najlepiej zagrali Roman Weidenfeller, Kevin Grosskreutz oraz Durm i przyznał tym piłkarzom notę 3,0. Gorzej - na 4,0 - zostali ocenieni Robert Lewandowski, Bender i Sahin. Najsłabsze noty (5,0) w drużynie Kloppa dostał Kuba Błaszczykowski, Henrikh Mkhitaryan, Aubameyang, Friedrich i Papastathopoulos.

Porażka Borussii z Bayerem Leverkusen w meczu 15. kolejki piłkarskiej Bundesligi to drugie z rzędu przegrane spotkanie przed własnymi kibicami. Dwa tygodnie wcześniej Borussia uległa Bayernowi Monachium 0:3. Drużyna Juergena Kloppa traci do prowadzących Bawarczyków już dziesięć punktów, a do drugiego w tabeli Bayeru sześć.

Więcej o: