Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Lewandowski: Decyzja o moim nowym klubie już zapadła

- Decyzja o tym, do jakiego klubu przejdę, już zapadła. Nie ma potrzeby już się ze mną kontaktować w tej sprawie - powiedział Robert Lewandowski na łamach ?SportBilda?. Polski napastnik Borussii Dortmund dał do zrozumienia, że w przyszłym sezonie na pewno zagra w nowym klubie. Relacja z meczu Borussii z Arsenalem na żywo od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Wszyscy mamy już dosyć plotek transferowych dotyczących Roberta Lewandowskiego i wszystko wskazuje na to, że on sam ma takie same odczucia. Po raz n-ty zapytany o to, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie, jasno dał do zrozumienia, że wszystko już na ten temat powiedział. Tym razem wyciągnąć jakieś informacje próbował niemiecki "SportBild", a polski napastnik odpowiedział:

- Decyzja o tym, do jakiego klubu przejdę, już zapadła. Nie ma potrzeby już się ze mną kontaktować w tej sprawie. Wszystko ogłoszę w przyszłym roku. Chcę po prostu w przyszłym sezonie doświadczyć czegoś nowego, mimo że czuję się bardzo dobrze w Dortmundzie.

Lewandowski ma ważny kontrakt z Borussią do 30 czerwca 2014 roku, ale już w styczniu będzie mógł negocjować z nowym klubem. Faworytem jest oczywiście Bayern Monachium. Dwa miesiące temu Lewandowski nawet powiedział, że 2 stycznia podpisze umowę z tym klubem, choć potem swoje słowa dementował. - Chodziło mi, że od tej daty będę mógł zacząć negocjacje z innymi klubami - stwierdził.

Transferowy kocioł

Niemieckie media w ostatnim czasie donosiły jednak, że nowy szkoleniowiec Bayernu Pep Guardiola nie jest w stu procentach przekonany, czy Polak jest mu potrzebny w drużynie. Co więcej, swoje zainteresowanie sprowadzeniem Lewandowskiego miała wyrazić Barcelona. Napastnik dwa razy trafił nawet na okładkę katalońskiego "Sportu". Gazeta, czerpiąc informacje z angielskiego "Daily Mail", napisała, że Lewandowski w styczniu będzie kosztował 8,5 mln euro i będą o niego walczyły Barcelona, Arsenal, Manchester City i Chelsea. Ale madryckie media na początku października pisały, że Polaka chce Real.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony , a Lewandowskiego w Bundeslidze obejrzysz tylko w Eurosport 2

Do jakiego klubu trafi wg Ciebie Lewandowski?
Więcej o: