Transfery. Kagawa wróci w zimie z MU do Borussii Dortmund?

Brytyjskie ?Metro? pisze, że Borussia Dortmund pracuje nad ponownym pozyskaniem Shinjiego Kagawy podczas styczniowego okienka transferowego. Japończyk, który pomógł Borussii w zdobyciu dwóch mistrzostw Niemiec z rzędu, w lecie 2012 r. przeszedł do Manchesteru United, w którym nie potrafi odnaleźć swojego miejsca.

Skrzydłowy nieźle zaczął swoją karierę w Manchesterze, ale nie jest ulubieńcem Davida Moyesa i dlatego zaczął rozważać inne opcje.

Kagawa powiedział właśnie, że "walczy o życie" w United i zamierza w najbliższych miesiącach pokazać, na co go stać. Jeśli do grudnia nie wskoczy do podstawowego składu, będzie naciskał na transfer.

Japończyk zaczął pojawiać się na boisku w ostatnich spotkaniach, ale był krytykowany przez Moyesa i sam przyznawał, że jest daleki od swojej najlepszej formy.

W ostatnią sobotę, gdy został zdjęty w przerwie meczu z West Bromwich (1:2), nie wytrzymał i powiedział, że poczuł się niesprawiedliwie potraktowany. Wcześniej, zapytanemu, dlaczego został właściwie odsunięty od drużyny, zdarzyło mu się też odpowiedzieć:

- Zapytajcie Davida Moyesa.

Liderem w wyścigu o pozyskanie pomocnika ma być... jego były klub, Borussia Dortmund. Juergen Klopp już postanowił, że 24-latek będzie jego głównym celem podczas najbliższego okienka transferowego.

Kibice z Dortmundu uruchomili kampanię "sprowadźcie z powrotem Kagawę", która ma przekonać zawodnika do powrotu, a Klopp ma już w budżecie zapewnione fundusze na ten transfer.

Plotkuje się, że United miałby sobie zażyczyć za Kagawę 15 mln funtów, ale, biorąc pod uwagę jego marginalizację w MU, 10 mln funtów to znacznie bardziej prawdopodobna kwota (nigdy oficjalnie nie potwierdzono, ile zapłaciły za niego "Czerwone Diabły", ale najczęściej pisało się o 12 mln funtów i ew. 5 mln w ramach bonusów za dobre występy).

Obecny kontrakt Kagawy wygasa w 2016 r.

Więcej o: