Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Lewandowski wyrównał rekord Furtoka

Po dwóch bramkach w sobotnim meczu z Freiburgiem Robert Lewandowski zrównał się w liczbie strzelonych goli w Bundeslidze z Janem Furtokiem. Obaj panowie mają na koncie 60 trafień.

Freiburg to pewnie jeden z ulubionych przeciwników polskiego napastnika - do tej pory Lewandowski strzelił tej drużynie aż 10 bramek. W sobotę znowu zagrał kapitalne spotkanie - oprócz dwóch trafień zaliczył dwie asysty i wywalczył rzut karny. Czyli miał wielki udział w każdej bramce.

Rekord byłego piłkarza HSV i Eintrachtu Frankfurt ma 21 lat. Trzecie miejsce na liście najlepszych polskich strzelców w Bundeslidze zajmuje Andrzej Juskowiak (57 bramek). Już w następnej kolejce Bundesligi (Borussia gra na wyjeździe z M'gladbach) Lewandowski ma szansę przebić jednego z najlepszych napastników.

Borussia rozbiła Freiburg

Borussia wygrała w siódmej kolejce Bundesligi 5:0, rozbijając Freiburg. Świetny mecz rozegrali Polacy. Znaczny udział w okazałym zwycięstwie mieli Polacy - strzelec dwóch bramek Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski, który także trafił do siatki rywala.

Czytaj naszą relację z tego spotkania.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: