Robert Lewandowski: Nie powiedziałem, że przechodzę do Bayernu

We wtorek Lewandowski udzielił wywiadu niemieckiej telewizji SPORT1. Miało z niego wynikać, że w styczniu napastnik podpisze kontrakt z Bayernem. W środę na łamach ?Bilda? piłkarz Borussii zdementował taką informację. - Gdy zobaczyłem nagranie rozmowy, byłem lekko zszokowany. Jedyne, co chciałem tam przekazać, to że do stycznia nie zamierzam podpisać żadnej umowy - powiedział.

Kontrakt Lewandowskiego z Borussią wygasa z końcem sezonu. Już w styczniu piłkarz będzie mógł podpisać wstępną umowę z dowolnym klubem. Wiadomo, że Polak nie zamierza przedłużać kontraktu w Dortmundzie. Po wywiadzie dla SPORT1 pojawiły się informacje, że 2 stycznia podpisze umowę z Bayernem. Lewandowski nie zgadza się jednak z taką interpretacją. - Moją jedyną intencją była odpowiedź na pytanie, kiedy wyjaśni się moja przyszłość. Kiedy oglądałem nagranie rozmowy, byłem lekko zszokowany. Chciałem tylko powiedzieć, że do stycznia nie zamierzam podpisać żadnej umowy - tłumaczy na łamach "Bilda".

O transferze do Bayernu dużo mówiło się już latem, ale weto postawiła Borussia. Lewandowski został w Dortmundzie, ale to będzie jego pożegnalny sezon. - Tak jak mówiłem wcześniej, chcę odejść z Borussii latem. Do stycznia nie mogę powiedzieć nic więcej - uciął.

Po sześciu kolejkach Borussia jest liderem Bundesligi, ale ma tyle samo punktów co Bayern. Lewandowski zdobył już cztery gole.

Więcej o: