Superpuchar Niemiec. Błaszczykowski po meczu "Zrobiliśmy to, czego oczekiwał Klopp"

Borussia Dortmund pokonała w Superpucharze Niemiec 4:2 Bayern Monachium i sięgnęła po pierwsze trofeum w tym sezonie. Jakub Błaszczykowski, który zagrał 72 minuty w tym spotkaniu, podkreślił po meczu, że on i jego koledzy zrealizowali wszystkie założenia trenera, dzięki czemu udało się pokonać Bawarczyków.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste"

Borussia w pierwszym oficjalnym w nowym sezonie meczu nie dała większych szans Bayernowi Monachium i w kapitalnym stylu sięgnęła po Superpuchar Niemiec. Jakub Błaszczykowski podkreślił po meczu, że on i jego koledzy podeszli do tego meczu bardzo poważnie i cieszy się, że udało się wywalczyć taki wynik. - To było pierwsze ważne w tym sezonie spotkanie, nie było mowy o traktowaniu tego jak mecz towarzyski. Uważam, że zagraliśmy naprawdę dobrze i wybiegaliśmy sobie to zwycięstwo - podkreślił Polak.

Dziennikarz Eurosportu po meczu zapytał też Błaszczykowskiego o to, jaki wpływ na zwycięstwo Borussii miał fakt, że w klubie, w przeciwieństwie do Bayernu, nie doszło latem do większych zmian - Oprócz Thaigo Alcantary w ich drużynie też wszyscy dobrze się znali. Oczywiście mają nowego trenera, ale Bayern to wciąż taka drużyna jak przed rokiem, która wygrała Bundesligę i Ligę Mistrzów, a mimo to daliśmy im radę - podkreślił.

Dla Pepa Guardioli był to pierwszy pojedynek z Borussią Dortmund. - Jak się czuł? Musicie o to zapytać jego, ale my pokazaliśmy mu wszystko, co mamy najlepsze i okazaliśmy się lepsi - dodał Błaszczykowski.

Polak zapytany o to, czy w tym meczu zobaczyliśmy próbkę tej Borussii, którą będziemy oglądać przez cały sezon, przyznał, że Klopp wpadł latem na kilka nowych pomysłów i od razu stara się wprowadzić je w życie. - Przed sezonem usłyszeliśmy, że mamy być elastyczni, agresywni i przez pełne 90 minut grać pressingiem. Nie było to łatwe w meczu z taką drużyną jak Bayern, ale udało nam się to i przyniosło to zasłużony efekt w postaci wygranej - zakończył Błaszczykowski.

Dla obu drużyn był to pierwszy poważny test w tym sezonie. Już 9 sierpnia rozgrywki wznowi Bundesliga. W pierwszym meczu Bayern Monachium podejmie Borussię Mönchengladbach. Borussia z kolei dzień później zmierzy się z Augsburgiem.

Więcej o: