Superpuchar Niemiec. Triumf Borussii

Borussia Dortmund po świetnym meczu pokonała w meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium 4:2. W spotkaniu wystąpili Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Łukasz Piszczek przechodzi rehabilitację po operacji.

Przed sobotnim meczem Borussia nie wygrała żadnego z ostatnich pięciu spotkań z Bayernem, przegrywając trzy - w tym finał Champions League 25 maja na Wembley.

Przed rokiem w meczu o Superpuchar Niemiec górą był Bayern. Tym razem Borussii udało się zrewanżować. Spotkanie zaczęło się dla nich idealnie.

Już w szóstej minucie piłkę po długim przerzucie Lewandowskiego, który zgubił zbyt wolnego van Buytena, Bender zgrał głową, a Reus wykończył przy nie najlepszej postawie bramkarza Bayernu. Chwilę później do siatki trafił Lewandowski, jednak sędzia słusznie bramki nie uznał. Polak był na spalonym. Lewandowski miał jeszcze jedną świetną okazję. Mając przed sobą bramkarza, trafił jednak wprost w niego.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy mieliśmy małe trzęsienie ziemi. Najpierw dośrodkowanie Lahma wykorzystał Robben i głową trafił do siatki. Minutę później również głową, z tym że do własnej bramki trafił Van Buyten. Po kolejnej minucie było już 3:1. Gundogan pięknie zwiódł obrońców i popisał się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku.

W 65. minucie Bayern zdobył kontaktową bramkę i znowu za sprawą duetu Lahm - Robben. Ten pierwszy świetnie dośrodkowywał, tym razem po ziemi. Robben tym razem zrobił to klasycznie, w swoim stylu. Przyjął piłkę plecami do bramki, chwilę poczarował obrońców i strzelił mocno, po ziemi.

W 86. minucie Borussia dobiła rywali. Lewandowski świetnie wypuścił Aubameyanga, który dograł do Reusa, a ten bez problemów trafił do pustej bramki.

Obaj Polacy, mimo że nie strzelili gola ani nie zaliczyli asysty, zagrali bardzo dobre spotkanie. Błaszczykowski został w drugiej połowie zmieniony przez Aubameyanga, a Lewandowski zagrał do końca meczu.

Obie drużyny to najlepsze zespoły Europy w poprzednim sezonie. W Lidze Mistrzów spisywały się świetnie i finał był sprawą wewnątrz niemiecką. Górą był Bayern. Drużyna z Bawarii triumfowała też w lidze i w Pucharze Niemiec. Mimo tego po sezonie drużynę opuścił trener Jupp Heynckes. Jego miejsce zajął były trener Barcelony Pep Guardiola. Pierwszy mecz o stawkę nie skończył się dla niego szczęśliwie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone